Kogo reprezentuje osoba

Lipko Krzysztof Maciej

w KRS

Krzysztof Maciej Lipko

− Profil Osoby z KRS
Pierwsze imię:Krzysztof
Drugie imię:Maciej
Nazwisko:Lipko
Płeć:Mężczyzna
Rok urodzenia:1947 r., wiek 71 lat
Miejscowości:Warszawa (Mazowieckie), Wrocław (Dolnośląskie)
Przetargi:3 w poprzednich firmach
Aktualnie reprezentuje:
  1. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x
  2. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Affet Janusz Zenon, Gruber Ksawery, Kosowski Janusz Zbigniew, Kulesza Zenon Bogusław, Szymanek Edward

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Szejnfeld Adam

Reprezentował:
  1. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Alot Janusz Tadeusz, Barglik Jerzy Marian, Boroń Andrzej Eugeniusz, Chojecki Jan Antoni, Frydrychowski Ryszard, Granatowicz Stefan, Grzywacz Marek Wojciech, Jakubowski Jerzy Antoni, Jasiona Janusz Bogusław, Kaczmarek Eugeniusz Stanisław, Kolonko Krzysztof Władysław, Konklewska Aleksandra, Kozłowski Paweł, Kołakowski Tomasz Eugeniusz, Krasiński Zbigniew, Musiał Jan, Okładło Józefa Wanda, Pawluk Bogumiła, Stodolski Zenon, Strzałka Jan, Szastałło Jerzy, Szymczak Piotr, Wawrzyński Andrzej, Woliński Krzysztof Waldemar

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Żurawski Mieczysław
  2. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Buchta Franciszek, Dudzik Jerzy, Dziechciarz Andrzej Stanisław, Frydrychowski Ryszard Marian, Kasprzyk Stefania Julianna, Klawe Michał Antoni, Klimpel Adam, Kowalczyk Jan, Kowalczyk Krzysztof, Kowalski Andrzej, Kukurba Piotr Zygmunt, Kuliński Jan Waldemar, Laskowski Marcin, Lubicki Wojciech Ignacy, Orkisz Zbigniew, Poręba Stanisław Jerzy, Ratz Jacek Aleksander, Rydzik Kosmowska Małgorzata Irena, Sieniuć Józef Kazimierz, Skarbek Andrzej Antoni, Szastałło Jerzy, Szwed Cezary Mariusz, Tomasik Grzegorz Henryk, Wasiluk Hassa Magdalena Maria, Waśniewski Włodzimierz Tadeusz, Waśniewski Włodzimierz Tadeusz, Wróbel Jacek Marian, Zawisza Mariusz Jarosław, Zerka Marek, Żmuda Kurt

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Witkowski Krzysztof
  3. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Dudzik Jerzy, Kasprzyk Stefania, Kukurba Piotr Zygmunt, Loch Jerzy, Lubicki Wojciech Ignacy, Machowski Jan Franciszek, Paprocki Robert Urban, Solarz Zbigniew Stanisław

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Piętka Andrzej Piotr

Osoby współwystępujące w KRS działają obecnie w:
  1. 3ds Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000277918
  2. Agencja Rozwoju Mazowsza S.A., Warszawa − KRS 0000249823
  3. Allinvest Sp. Z O.O., Łazy − KRS 0000248641
  4. Banner Digital Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000725874
  5. Bbs Banner Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000400601
  6. Biomass Partners Sp. Z O.O., Łazy − KRS 0000352908
  7. Biomass Partners Sp. Z O.O. Spółka Komandytowa, Warszawa − KRS 0000405196
  8. Biuro Projektowe Energetyka Sp. Z O.O., Radom − KRS 0000178693
  9. Centrum Zastosowań Zaawansowanych Technologii Sp. Z O.O., Konstancin-jeziorna − KRS 0000304478
  10. Coninvest Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000222684
  11. Dg 8 Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000354159
  12. Dom Handlowy S.i.l.k. Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000083890
  13. Duco Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000180213
  14. Ekoenergetyka Sp. Z O.O., Bartoszewo − KRS 0000090320
  15. Elektrociepłownia Zielona Góra S.A., Zielona Góra − KRS 0000040284
  16. Eol Energia Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000257458
  17. Epcon Sp. Z O.O., Wrocław − KRS 0000190187
  18. Euro-inkasso Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000142827
  19. Federacja Stowarzyszeń Naukowo-technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, Warszawa − KRS 0000052494
  20. Federacja Stowarzyszeń Naukowo-technicznych Not Rada Toruńska, Toruń − KRS 0000071804
  21. Federacja Stowarzyszeń Naukowo-technicznych Not-rada Regionu Zachodniopomorskiego W Szczecinie, Szczecin − KRS 0000014450
  22. Fru.pl S.A., Warszawa − KRS 0000308871
  23. Fundacja Energetyka Dla Siebie i Przyszłości, Warszawa − KRS 0000167237
  24. Fundacja Josephinum, Szczecin − KRS 0000497238
  25. Fundacja Ludziom Morza, Szczecin − KRS 0000226719
  26. Fundacja Na Rzecz Utworzenia Uniwersytetu Częstochowskiego, Częstochowa − KRS 0000018272
  27. Fundacja Polsko-arabska Arabia, Warszawa − KRS 0000220861
  28. Fundacja Szczecin 2050, Szczecin − KRS 0000424620
  29. Ikona Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000421359
  30. Innteg Innowacyjne Technologie Galwanizacyjne Sp. Z O.O., Bytom − KRS 0000381020
  31. Interactive Travel Holdings Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000518279
  32. Izba Projektowania Budowlanego, Warszawa − KRS 0000153963
  33. Izba Przemysłowo-handlowa Polska-maghreb, Warszawa − KRS 0000195483
  34. Jabo Marmi S.A., Nagawczyna − KRS 0000221458
  35. Koleje Mazowieckie - Km Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000222735
  36. Konfederacja Pracodawców Lewiatan, Warszawa − KRS 0000213512
  37. Kopalnia Polski Trawertyn Sp. Z O.O., Poznań − KRS 0000511540
  38. Litpol Link Sp. Z O.O., Konstancin-jeziorna − KRS 0000311446
  39. Mmogis Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000451464
  40. Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Katowice − KRS 0000035446
  41. Pge Energia Odnawialna S.A., Warszawa − KRS 0000044915
  42. Pge Gaz Toruń Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000572868
  43. Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Warszawa − KRS 0000132267
  44. Polski Klub Kogeneracji, Warszawa − KRS 0000116397
  45. Polski Komitet Wielkich Sieci Elektrycznych, Warszawa − KRS 0000065450
  46. Polsko - Arabska Izba Gospodarcza, Warszawa − KRS 0000167111
  47. Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej W Gdańsku, Gdańsk − KRS 0000123054
  48. Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych Remak S.A., Warszawa − KRS 0000021123
  49. Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych Sp. Z O.O., Częstochowa − KRS 0000146371
  50. Pse Innowacje Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000440027

Osoby współwystępujące w KRS działały także w:
  1. Aero Photo Poland Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000353037
  2. Agencja Rynku Energii S.A., Warszawa − KRS 0000021306
  3. Agencja Wizual Sp. Z O.O., Miedźna − KRS 0000036970
  4. Agrimex Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000030091
  5. Agro-fundusz Mazury Sp. Z O.O., Drogosze − KRS 0000081723
  6. Alfa Power Sp. Z O.O., Łódź − KRS 0000584593
  7. Amber Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000198993
  8. Autostrada Wielkopolska S.A., Poznań − KRS 0000001970
  9. Awbud S.A., Fugasówka − KRS 0000023958
  10. Banner Development Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000252600
  11. Belos - Plp S.A., Bielsko-biała − KRS 0000050404
  12. Beverly Hills Video S.A., Warszawa − KRS 0000044203
  13. Biuro Studiów i Projektów Energetycznych Energoprojekt - Kraków S.A., Kraków − KRS 0000077824
  14. Biuro Studiów i Projektów Energetycznych Energoprojekt Poznań S.A., Poznań − KRS 0000084013
  15. Biuro Studiów, Projektów i Realizacji Energoprojekt-katowice S.A. W Katowicach, Katowice − KRS 0000052247
  16. Bkt Polska S.A., Warszawa − KRS 0000103487
  17. Building Technical Service Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000002473
  18. Carman Polska Sp. Z O.O., Katowice − KRS 0000121675
  19. Ceng Polska Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000076657
  20. Chemar Rurociągi Sp. Z O.O., Kielce − KRS 0000066707
  21. Chemia Polska Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000100551
  22. Datalex Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000038309
  23. Dcs Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000022367
  24. Dom Niemiecki Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000046636
  25. Dystrymat System Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000030758
  26. Eco-bart Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000215481
  27. Elbis Sp. Z O.O., Rogowiec − KRS 0000041526
  28. Elektrownia Wiatrowa Kresy i Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000289015
  29. Elektrownie Wiatrowe Wschód Sp. Z O.O., Janki − KRS 0000309245
  30. Elementy Budowlane Radymno Sp. Z O.O., Radymno − KRS 0000129483
  31. Emerix Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000196410
  32. Enco Energo Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000093247
  33. Energetyczne Towarzystwo Finansowo - Leasingowe Energo - Utech S.A., Poznań − KRS 0000033439
  34. Energia Dla Firm S.A., Warszawa − KRS 0000536541
  35. Energoaparatura S.A., Katowice − KRS 0000078279
  36. Energomontaż-południe S.A. Likwidacyjnej, Katowice − KRS 0000080906
  37. Erbud Industry Centrum Sp. Z O.O., Łódź − KRS 0000067522
  38. Euroafrica Linie Żeglugowe Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000033243
  39. Eurotex Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000039325
  40. Exatel S.A., Warszawa − KRS 0000044577
  41. Fabryka Kotłów Sefako S.A., Sędziszów − KRS 0000029367
  42. Fabryka Papieru Szczecin - Skolwin S.A., Szczecin − KRS 0000018418
  43. Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica S.A., Bielsko-biała − KRS 0000110322
  44. Federacja Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych Not - Rada W Poznaniu, Poznań − KRS 0000160128
  45. Fit Town Sp. Z O.O., Szczecin − KRS 0000351160
  46. Forhim Sp. Z O.O., Zgłobień − KRS 0000412490
  47. Fosfan S.A., Szczecin − KRS 0000038112
  48. Fundacja Bliźniemu Swemu ... Na Rzecz Towarzystwa Pomocy Im.św.brata Alberta, Rzeszów − KRS 0000141778
  49. Fundacja Centrum Innowacji Fire, Warszawa − KRS 0000118071
  50. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii Im. Profesora Zbigniewa Religi, Zabrze − KRS 0000069136

Powiązane przetargi (3 szt.):
  1. Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu pn. Teletronik - cyfryzacja w kształceniu zawodowym inwestycją w przyszłość współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.2.
    Zamawiający: Zespół Szkół Elektrycznych, Gorzów Wielkopolski
    Przedmiotem zamówienia publicznego jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych wszystkich kierunków kształcenia o nazwie: 1) Efektywne programy doradztwa zawodowego, 2) Przedsiębiorczość, 3) Odnawialne źródła energii, 4) Teleinformatyka, 5) Kurs kwalifikacyjny 1kV, 6) Język polski, 7) Zajęcia wyrównawcze z matematyki. Szkolenia zostaną przeprowadzone zgodnie z harmonogramem, zakresem i programami zajęć określonymi w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ
  2. Zorganizowanie i przeprowadzenie w roku szkolnym 2012 2013 kursu SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kv oraz egzaminu kwalifikacyjnego elektryka E dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie w ramach projektu pn. Podkarpacie stawia na zawodowców współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
    Zamawiający: Gmina Krosno, Krosno
    Przedmiot zamówienia składa się z I zadania.
    Zorganizowanie i przeprowadzenie w roku szkolnych 2012 2013 kursu SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kv oraz egzaminu kwalifikacyjnego elektryka E dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie.liczba grup 1,liczba uczniów w grupie 15, termin realizacji III IV/2013r.program kursu obowiązkowo obejmuje: 48 godz.
    1 godzina odpowiada 45 minutom.
    Zamawiający udostępnia sale dydaktyczne szkoły, wyposażone w sprzęt do przeprowadzenia zajęć, podręczniki i materiały szkoleniowe dla uczniów oraz wyżywienie dla uczestników kursu.
    W ramach umowy Wykonawca jest zobowiązany do:
    1 zorganizowania i przeprowadzenia w roku szkolnym 2012 2013 kursu SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kv dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie, ul. Rzeszowska 10, w wymiarze 48 godzin, zgodnie z założeniami projektu. Zajęcia mogą odbywać się w dniach wolnych od nauki szkolnej soboty, a także przed lub po obowiązkowych zajęciach dydaktycznych w dni powszednie, tj. od poniedziałku do piątku w zależności od obowiązującego planu lekcji i zajęć dodatkowych uczestników kursu oraz zmian w organizacji pracy szkoły, w terminach uzgodnionych z dyrektorem szkoły;
    2 zorganizowania dla każdego uczestnika egzaminu przed właściwą Komisją Kwalifikacyjną działającą zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci Dz. U. Nr 89, poz. 828 z późn. zm. pozwalającego na uzyskanie Świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV wraz z wniesieniem wymaganej opłaty za każdego uczestnika kursu przystępującego do egzaminu;
    3 opracowania programu kursu obejmującego opisane poniżej zagadnienia:
    -zasady budowy i działania oraz warunki techniczne urządzeń elektroenergetycznych: a instalacje elektryczne, b elektryczne urządzenia napędowe, c urządzenia oświetlenia ulicznego
    -ochrona przeciwporażeniowa urządzeń elektroenergetycznych do 1 kv
    -eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1kV:
    a instalacje elektryczne do 1kV
    b elektryczne urządzenia napędowe do 1kV IV-ej grupy
    c urządzenia oświetlenia ulicznego
    -organizacja pracy i przepisy BHP przy urządzeniach elektroenergetycznych
    -zasady ratowania porażonych prądem elektrycznym
    -ochrona przeciwpożarowa
    -instrukcje eksploatacyjno - ruchowe i konserwacyjno remontowe
    -ćwiczenia
    i przedstawienia do akceptacji koordynatorowi szkolnemu i dyrektorowi szkoły;
    4 przekazania Zamawiającemu dokumentów potwierdzających udział uczestników w egzaminie oraz kopii otrzymanych przez nich dokumentów potwierdzających uprawnienia wraz z potwierdzeniami ich odbioru przez każdego ucznia. W razie negatywnego wyniku egzaminu Wykonawca przekazuje uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursu, a Zamawiającemu kopie tych zaświadczeń wraz z potwierdzeniami ich odbioru przez każdego ucznia;
    5 opracowania szczegółowego harmonogramu prowadzenia zajęć, który powinien być uzgodniony z koordynatorem szkolnym, zaakceptowany przez dyrektora szkoły i przekazany do biura projektu;
    6 uzgadniania z koordynatorem szkolnym oraz z dyrektorem szkoły wszelkich zmian harmonogramu wynikających z zaistnienia ważnych powodów; 7 przedstawienia koordynatorowi szkolnemu i dyrektorowi szkoły, celem zaakceptowania, na minimum 2 dni przed rozpoczęciem kursu, programu i harmonogramu kursu;
    8 w pierwszym dniu, przed rozpoczęciem kursu, zapoznania uczestników z jego szczegółowym programem oraz przekazania im harmonogramu realizowanych zajęć;
    9 prowadzenia dokumentacji przebiegu kursu stanowiącej: dziennik zajęć edukacyjnych zawierający wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, listę obecności, imienny wykaz osób, które ukończyły kurs, nie ukończyły kursu, nie zdały egzaminu, bądź nie przystąpiły do egzaminu, rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji;
    10 przestrzegania zasady równości szans, w tym równości płci w czasie przeprowadzonego kursu;
    11 zgłaszania ewentualnych problemów, nieprawidłowości, niezwłocznie po zaobserwowaniu ich występowania;
    12 bieżącego informowania koordynatora szkolnego o każdej nieobecności uczestnika na kursie;
    13 zawiadomienia koordynatora szkolnego i dyrektora szkoły o terminie i godzinie egzaminu;
    14 umożliwienia osobom wskazanym przez Zamawiającego przeprowadzenia w każdym czasie kontroli realizacji zajęć, w tym w szczególności ich przebiegu, treści wykorzystywanych materiałów, frekwencji uczestników oraz prowadzenie wizyt monitorujących;
    15 współpracy z Zamawiającym przy realizacji działań ewaluacyjnych;
    16 sprawowania opieki nad uczestnikami podczas zajęć i przerw między zajęciami. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania oraz pomiędzy zajęciami, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie;
    17 przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujących przy realizacji zadań stanowiących przedmiot zamówienia;
    18 pokrycia wszystkich strat wynikłych z powodu niewykonania przedmiotu zamówienia oraz zniszczenia lub uszkodzenia powierzonego przez Zamawiającego mienia;
    19 umieszczania na wydanych certyfikatach oraz zaświadczeniach logotypów zgodnie z aktualnymi wytycznymi oraz informacji, że projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego nie dotyczy certyfikatów, zaświadczeń, których wzory zostały określone odpowiednimi przepisami;
    20 przestrzegania, by wszystkie dokumenty dotyczące realizacji kursu zawierały informację o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz aktualne logotypy, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki;
    21 umieszczania w pomieszczeniach, w których będzie realizowany kurs informacji o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz aktualne logotypy, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
  3. Przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży w ramach projektu -Nowe umiejętności szansą na lepszą pracę
    Zamawiający: Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5, Łomża
    Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursów zawodowych zakończonych certyfikowanymi egzaminami dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży w ramach projektu -Nowe umiejętności szansą na lepszą pracę- z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt realizowany będzie dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży, dla którego organem prowadzącym jest Miasto Łomża. Zamawiający podzielił zamówienie na 4 części. Każda z części będzie oceniana odrębnie: Część nr 1 - Kurs barmański Część nr 2 - Kurs kelnerski Część nr 3 - Kurs na operatora wózka jezdniowego (widłowego) z napędem silnikowym i wymianą butli propan-butan Część nr 4 - Kurs umożliwiający otrzymanie uprawnień do eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV w SEP Miejsce przeprowadzenia kursów: Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 W Łomży mogą być zorganizowane w budynku ZSMiO Nr 5 w Łomży przy ul. Przykoszarowej 22, bądź w innym miejscu wskazanym przez Wykonawcę według harmonogramu kursu ustalonego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez kierownictwo projektu. Celem wszystkich realizowanych kursów jest zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do uzyskania przez uczniów dodatkowych uprawnień jak również nabycie przez nich odpowiednich kwalifikacji i umiejętności, a także podniesienie zdolności do samo zatrudnienia i zwiększania szans na rynku pracy

Inne osoby dla Lipko (35 osób):