Kogo reprezentuje osoba

Mazurek Marian

w KRS

Marian Mazurek

− Profil Osoby z KRS
Pierwsze imię:Marian
Nazwisko:Mazurek
Płeć:Mężczyzna
Rok urodzenia:1953 r., wiek 65 lat
Miejscowości:Bydgoszcz (Kujawsko-pomorskie), Błonie (Mazowieckie), Dąbrowa Górnicza (Śląskie), Mrągowo (Warmińsko-mazurskie), Warszawa (Mazowieckie)
Przetargi:1 w aktualnych firmach, 23 w poprzednich firmach
Aktualnie reprezentuje:
  1. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Kowalik Marcin

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Schnitzler Stephan Martin
  2. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Mazurek Edyta, Mazurek Wiesława, Mazurek-szkałuba Magdalena Patrycja
  3. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Bartosz Marcin Dobiesław, Brockhaus Michael, Delarue Gilles Jan, Kossakowski Sławomir Henryk, Merklein Tim, Scheurer Nadja, Strobelt Karl Heinz

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Rutkowsky Sven
  4. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Albrycht Stanisław Józef, Andrys Alfred, Burzyński Andrzej Henryk, Cywiński Krzysztof Jarosław, Dąbrowski Michał Karol, Gębski Marek, Goszcz Grażyna, Gryn Andrzej, Gurda Marcin Przemysław, Gurda Marcin Przemysław, Głuszyński Jerzy, Jagodziński Zdzisław, Janiec Zygmunt Piotr, Karwan Witold, Kempa Piotr, Klasa Józef, Kowalewski Marek Stanisław, Kubica Jacek, Kulawik Jarosław, Kusiak Robert, Kusiak Robert Stanisław, Kuźmicz Marek, Miąsek Wacław, Molenda Jacek, Nader Mirosław Władysław, Nasielska Liliana, Nawracała Wojciech, Okuniewicz Lewandowska Hanna Marta, Osiecki Marek Stefan, Pieszczek Leszek Bogusław, Pinkiewicz Jerzy Andrzej, Podkański Wiesław, Polesiński Władysław Gerard, Romanowski Stanisław, Rzeźnikiewicz Krzysztof Stanisław, Smoczyński Joe, Solis Ryszard, Stawiński Marek Tomasz, Szewczyk Stanisław, Trebicki Andrzej, Wychowaniec Małgorzata Jaonna

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Łodej Krzysztof Jan
  5. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie
  6. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Kuliberda Ryszard Tadeusz, Mazurek Edyta, Mazurek Szkałuba Magdalena Patrycja, Mazurek Wiesława, Trześniewski Jerzy Aleksander, Zgórzak Rafał Marcin
  7. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Baściuk Mirosław Grzegorz, Frankiewicz Paweł Kazimierz, Osiecki Marek Stefan, Pawelec Jakub Paweł, Skarzyńska Ewa Maria, Sołtys Tomasz Sylwester, Trzęsicki Andrzej, Trześniewski Jerzy Aleksander, Wawrzonek Robert Grzegorz

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Jarski Paweł
  8. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Mazurek Wiesława

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Boliński Jan Marcin
  9. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Gryn Andrzej, Lewandowski Mariusz Edward, Mazurek Magdalena Patrycja, Sudziarska Marzena Bogusława, Szymczak Janusz Ryszard, Zyśk Janusz Stanisław
  10. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Alter Dana Lea, Alter Rivka, Alter Sharon Sara, Grabowski Piotr, Gryn Andrzej, Zabojszcz Jacek Andrzej
  11. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Kulawik Jarosław, Mazurek Szkałuba Magdalena Patrycja, Pawelec Jakub Paweł, Sobieszek Włodzimierz

Reprezentował:
  1. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Bartosz Marcin Dobiesław, Kossakowski Sławomir, Sobieszek Włodzimierz, Strobelt Karl-heinz

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Rutkowsky Sven
  2. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Bukarowicz Elżbieta Klara, Dąbrowski Michał Karol, Dembek Alina Maria, Dzierżykraj Lipowicz Maciej Stanisław, Gębski Marek, Hoppe Grzegorz Mariusz, Osiecki Marek Stefan, Pawlak Bożena Maria, Pawłowski Igor, Pieszczek Leszek Bogusław, Podczaski Wojciech, Płoszaj Stanisław Kazimierz, Wojciechowska Ewa Tamara, Zgórzak Rafał Marcin

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Woźniak Katarzyna Tatiana
  3. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Averhage Sven, Burzyński Andrzej Henryk, Dąbrowski Michał Karol, Friedrichs Heike, Gębski Marek, Muller Konrad, Osiecki Marek Stefan, Pawłowski Igor, Pieszczek Leszek Bogusław, Podczaski Wojciech Kazimierz, Powierza Henryk Michał, Sobieszek Włodzimierz, Tolle Egbert, Trzęsicki Andrzej, Weber Torsten

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Szymańska Anna Monika
  4. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Jonas Andrzej, Jonas Janina Hanna, Kowalik Marcin, Kłosowski Juliusz Witold, Sobkiewicz Jan, Sobkiewicz Wanda Marcjanna, Woźniak Marian Adam

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Sobkiewicz Leszek
  5. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Gębski Marek, Trela Baran Celina, Zgórzak Rafał Marcin

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Zioło Andrzej Tadeusz
  6. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Bliss Beatrice, Kowalik Marcin, Krusiewicz Betty, Krusiewicz Erin, Krusiewicz Kevin, Krusiewicz Tad

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Wietrzykowski Wojciech Jerzy
  7. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Gryn Andrzej, Kowalik Marcin, Kulawik Jarosław, Maniszewski Adam Rafał, Mazurek Szkałuba Magdalena Patrycja, Pawelec Jakub Paweł, Sobieszek Włodzimierz, Zgórzak Rafał Marcin
  8. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Byczyńska Maria Jolanta, Byczyński Jerzy, Byczyński Jurek Tomas, Hoppe Grzegorz Mariusz, Lachout Richard, Lis Zbigniew, Modzelewski Krzysztof, Osiecki Marek Stefan, Pątko Franciszek, Pawelec Jakub Paweł, Rethmann Joseph

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Herian Leszek
  9. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Gębski Marek, Góralczyk Magdalena, Hoppe Grzegorz Mariusz, Jędrzejewska Małgorzata Barbara, Lipko Roman Mieczysław, Maszczak Elżbieta, Osiecki Marek Stefan, Pawłowski Igor, Piątkowski Marek Sławomir, Pieszczek Leszek Bogusław, Ryński Andrzej Wiesław, Świątczak Łukasz Maciej, Weber Torsten

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Wieczorek Zygfryd
  10. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Olsheski Mervin Wilfred, Olsheski Wayne Richard, Ujejski Tomasz Zbigniew

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Oleczek Tomasz Stanisław
  11. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Cywińska Jolanta Maria, Cywiński Krzysztof Jarosław, Czajka Krzysztof Stanisław, Kuźmicz Marek, Miąsek Wacław, Mikołajczuk Zbigniew Bronisław, Modzelewska Grażyna Wiesława, Modzelewski Krzysztof, Smoczyński Joseph, Stawiński Marek Tomasz
  12. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: w Zarządzie

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Grabowski Piotr, Sałyga Wojciech, Zabojszcz Jacek Andrzej

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Kellner Samuel
  13. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Gurda Marcin Przemysław, Kowalewski Marek Stanisław, Kusiak Robert Stanisław, Kusiak Robert Stanisław, Najar Sergiusz, Oskroba Piotr, Radwański Witold, Sobieszek Włodzimierz, Zawadzki Jarosław Michał

    Osoby współwystępujące niejednocześnie w tej firmie według KRS:
    Wojdyło Bartłomiej Sebastian
  14. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Gryn Andrzej, Lewandowski Mariusz Edward, Mazurek Magdalena Patrycja, Sudziarska Marzena Bogusława, Szymczak Janusz Ryszard, Zyśk Janusz Stanisław
  15. Firma  x x x x − dostepna w raporcie płatnym »
    • Stanowisko/Funkcja: x x x x

    Osoby współwystępujące jednocześnie w tej firmie według KRS:
    Gryn Andrzej, Zabojszcz Jacek Andrzej

Osoby współwystępujące w KRS działają obecnie w:
  1. A. Gryn i Wspólnicy Spółka Komandytowa, Warszawa − KRS 0000573962
  2. Adriana S.A., Kosowizna − KRS 0000103677
  3. Agat Energia Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000419027
  4. Ajax Security Spółki Z Ograniczoną Odpowiedzialnością, Łódź − KRS 0000067872
  5. Alpha Technology Sp. Z O.O., Kraków − KRS 0000706595
  6. Amerex Przedsiębiorstwo Amerykańsko - Polskie Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000183407
  7. Ametyst Energia Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000419308
  8. Apteka Polonez Dla Ciebie Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000276934
  9. Armes Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000036556
  10. Atso Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000600771
  11. Auxilium Consulting Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000632670
  12. Auxilium Consulting Sp. Z O.O. Spółka Komandytowa, Warszawa − KRS 0000270243
  13. Batory Development Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000324778
  14. Bioeko Osnowo Sp. Z O.O., Osnowo − KRS 0000306960
  15. Biomart - Sp. Z O.O. - Biofoodmart Spółka Komandytowa, Łódź − KRS 0000455305
  16. Biomart Sp. Z O.O., Łódź − KRS 0000150114
  17. Biomart Sp. Z O.O. - Biomedmart Spółka Komandytowa, Łódź − KRS 0000457630
  18. Biomart Sp. Z O.O. Spółka Komandytowa, Łódź − KRS 0000454842
  19. Building Partners Development Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000292702
  20. Bursztyn Energia Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000418915
  21. Calypso Office Sp. Z O.O., Toruń − KRS 0000468352
  22. Carmenta Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000257374
  23. Chmielna Residence Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000246469
  24. Cks S.A., Warszawa − KRS 0000087749
  25. Cybernetyki Park Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000660829
  26. Diament Energia Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000419307
  27. Dom Doskonały Sp. Z O.O., Łódź − KRS 0000133102
  28. Dorum K. Czajka i Wspólnicy Spółka Komandytowa, Warszawa − KRS 0000231191
  29. Dr Gerard International Sp. Z O.O., Międzyrzec Podlaski − KRS 0000558618
  30. Dr Gerard Sp. Z O.O., Międzyrzec Podlaski − KRS 0000474611
  31. Ecm Sp. Z O.O., Katowice − KRS 0000223543
  32. Eco Medical System Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000656343
  33. Eferis Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000654445
  34. Eko - Inwestor S.A., Warszawa − KRS 0000201824
  35. Eko - Skup Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000134568
  36. Eko-punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Warszawa − KRS 0000038856
  37. Ekologiczna Lubuska Energia Sp. Z O.O., Czeklin − KRS 0000702108
  38. Ekomotion Baściuk Sp. J., Warszawa − KRS 0000680041
  39. Electra Management S.A., Warszawa − KRS 0000453181
  40. Electro - System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., Warszawa − KRS 0000322739
  41. Emco Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000162764
  42. Entermundo S.A., Warszawa − KRS 0000462634
  43. Ergo Sum Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000485048
  44. Euro-media Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000037549
  45. Febus Enterprise Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000556075
  46. Fundacja Akademii Teatralnej Im. Aleksandra Zelwerowicza, Warszawa − KRS 0000081690
  47. Fundacja Budlex 67, Toruń − KRS 0000413277
  48. Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Warszawa − KRS 0000176397
  49. Fundacja Entermundo, Warszawa − KRS 0000604140
  50. Fundacja Eurostrateg, Warszawa − KRS 0000521096

Osoby współwystępujące w KRS działały także w:
  1. 3a Agencja Artystyczna Akademii Sztuk Pięknych Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000108092
  2. Acari Sp. Z O.O., Kraków − KRS 0000133368
  3. Acg S.A., Warszawa − KRS 0000417372
  4. Agencja Ochrony i Zabezpieczenia Przedsiębiorstwo Innowacyjno Wdrożeniowe Sp. Z O.O. Detektyw, Tarnowskie Góry − KRS 0000214383
  5. Agencja Ochrony i Zabezpieczenia Przedsiębiorstwo Inowacyjno Wdrożeniowe Sp. Z O.O. Detector, Tarnowskie Góry − KRS 0000206550
  6. Agencja Wydawniczo-reklamowa Moto-press Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000175486
  7. Agro Artim Sp. Z O.O., Mława − KRS 0000368165
  8. Alpha Technology Sp. Z O.O. Spółka Komandytowa, Kraków − KRS 0000366596
  9. Am Ventures Sp. Z O.O., Gdańsk − KRS 0000301735
  10. Animal By Products - Polski Związek Przetwórców, Warszawa − KRS 0000340841
  11. Arconet Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000152326
  12. Art Management Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000009896
  13. Artnews S.A., Warszawa − KRS 0000361811
  14. Ata All Trading Agency Sp. Z O.O., Katowice − KRS 0000160915
  15. Bank Ochrony Środowiska S.A., Warszawa − KRS 0000015525
  16. Bbk Eco Invest Group Sp. Z O.O., Wiązowna − KRS 0000532740
  17. Bbk Investment Group Sp. Z O.O., Wiązowna − KRS 0000250858
  18. Bbż Sp. Z O.O., Długi Borek − KRS 0000016832
  19. Bilfinger Berger Ag (s.a.) Oddział W Polsce, Warszawa − KRS 0000240323
  20. Bilfinger Berger Infrastruktura Sp. Z O.O., Wrocław − KRS 0000237942
  21. Bizcentrum S.A., Warszawa − KRS 0000063185
  22. Bts Sp. Z O.O., Dąbrowa Górnicza − KRS 0000049437
  23. Buchen Industrial Services Polska Sp. Z O.O., Gliwice − KRS 0000253769
  24. Budlex Partner Sp. Z O.O., Toruń − KRS 0000156373
  25. Budlex S.A., Warszawa − KRS 0000397843
  26. Budlex Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000098126
  27. Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. Z O.O., Bydgoszcz − KRS 0000070489
  28. Cadas Software Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000095836
  29. California Computer S.A., Warszawa − KRS 0000047530
  30. Catermed S.A., Kraków − KRS 0000410887
  31. Catermed Sp. Z O.O., Kraków − KRS 0000040842
  32. Certus Development Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000037622
  33. Cogito Consulting Sp. Z O.O., Kraków − KRS 0000020486
  34. Comerbud Sp. Z O.O., Reguły − KRS 0000264229
  35. Comertrans Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000262964
  36. Comfort S.A., Rakowice Małe − KRS 0000363154
  37. Cre Consulting Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000417597
  38. Cybernet Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000020853
  39. Czystość Sp. Z O.O., Łódź − KRS 0000259599
  40. Delta Frozen Poland Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000163863
  41. Dobrze Jest Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000138826
  42. Dom Uzdrowiskowy Ewa . Przybył i Wspólnicy, Sp. J., Świeradów-zdrój − KRS 0000244170
  43. Domator Łódź Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000365164
  44. Dr Gerard Sp. Z O.O., Ożarów Mazowiecki − KRS 0000348941
  45. Eficom-sinersio S.A., Warszawa − KRS 0000280815
  46. Egb Investments S.A., Bydgoszcz − KRS 0000065491
  47. Eiendom Warszawa Ii Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000106093
  48. Eiendom Warszawa Iii Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000097211
  49. Eiendom Warszawa Iv Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000107628
  50. Eiendom Warszawa i Sp. Z O.O., Warszawa − KRS 0000107456

Powiązane przetargi (24 szt.):
  1. Usługa przeprowadzenia praktyk dla uczestników, uczestniczek Projektu: Handel i Reklama w Praktyce - pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach. Nr ref. nadany przez zamawiającego: ZP/WR/SZP/43/2013.
    Zamawiający: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Szczawno-Zdrój
    Wykonawca przyjmie na praktyki zawodowe krajowe 1 nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz (lub) nauczyciela/ instruktora praktycznej nauki zawodu kształcącego w następującym zawodzie: technik logistyk. Praktyki zawodowe będą realizowane w warunkach funkcjonującej firmy, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zgodnie z zasadami określonymi w umowie w okresie od dnia podpisania umowy do 31.10.2014r, w wymiarze 10 dni roboczych i 80 godzin łącznie (średnio 8 godzin na dzień). Celem odbuwania praktyki zawodowej jest w szczególności: a) poznanie wybranych regulaminów, przepisów bhp, ochrony środowiska obowiązujących w przedsiębiorstwie, b) poznanie technologii stosowanych w zakładzie, c) zapoznanie się z trendami w zakresie rozwiązań technologicznych i know-how, d) zrozumienie procesów pracy, poznanie specyfiki pracy i koniecznych kwalifikacji na wybranych stanowiskach, e) asystowanie przy przykładowych czynnościach charakterystycznych dla danego zakładu, f) doskonalenie praktycznych umiejętności (zastosowanie posiadanej wiedzy teoretycznej), g) nawiązanie kontaktów zawodowych umożliwiających ich wykorzystanie w procesie kształcenia zawodowego, h) doskonalenie umiejętności interpersonalnych w bezpośrednim kontakcie z pracownikami, w tym obserwacja, nabycie nowych sposobów, stylów i standardów pracy, i) poznanie zasad marketingu prowadzonego przez zakład pracy, j)poznanie zasad funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku, k) poznanie zasad zapewniania jakości obsługi klienta. Praktyki zostaną przeprowadzone na bazie uzgodnionego wspólnie w trybie roboczym harmonogramu praktyk, zawierającego terminy i miejsca praktyk dla poszczególnych osób. Harmonogram praktyk może, za zgodą stron, zostać zmieniony w trakcie jego realizacji. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić warunki materialne do realizacji praktyk, a w szczególności: a) stanowiska szkoleniowe wyposażone w niezbędne urządzenia, sprzęt, narzędzia, materiały i dokumentację techniczną, uwzględniające wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy, b) odzież, obuwie robocze i środki ochrony indywidualnej oraz środki higieny osobistej przysługujące pracownikom na danym stanowisku pracy; c) pomieszczenia do przechowywania przez N/I odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej; d) nieodpłatne posiłki profilaktyczne i napoje przysługujące pracownikom na danym stanowiski pracy, zgodnie z przepisami w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów; e) dostęp N/I do urządzeń higieniczno- sanitarnych oraz pomieszczeń socjalo- bytowych.
  2. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ruciane-Nida
    Zamawiający: Urząd Miasta i Gminy w Rucianem-Nidzie, Ruciane-Nida
    1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i selektywnie zebranych z nieruchomości zamieszkałych na których powstają odpady komunalne z terenu Miasta i Gminy Ruciane-Nida.
    2. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór wszystkich rodzajów odpadów komunalnych, w tym:
    1) Odpadów komunalnych zmieszanych
    2) Odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny -u źródła - z podziałem na frakcje:
    a) papier;
    b) szkło;
    c) tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal;
    d) odpady ulegające biodegradacji;
    3) Odpadów wielkogabarytowych;
    4) Zużytych opon;
    5) Odpadów elektrycznych i elektronicznych;
    6) Przeterminowanych leków i chemikalia:
    7) Zużytych baterii i akumulatorów;
    8) Odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

    3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6 do SIWZ.
  3. ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIEL NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY SORKWITY
    Zamawiający: Gmina Sorkwity, Sorkwity
    Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właściciel nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Sorkwity, Gmina Sorkwity liczy: 4839 mieszkańców ok. 1200 gospodarstw podzielonych na 20 sołectw. Zbiórka,wywóz i zagospodarowanie odpadów winno odbywać się zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego planu Gospodarki odpadami dla Województwa Warmińsko -Mazurskiego na lata2011 -2016 oraz przepisami prawa polskiego. 4.2
    ZABUDOWA JEDNORODZINNA I WELORODZINNA Na terenie zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinne; obowiązywać będzie system mieszany (workowo - pojemnikowy) zbiorki odpadów komunalnych. a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach lub workach (w przypadku utrudnionego dojazdu do nieruchomości pojazdów ciężarowych). Pojemniki zapewnia właściciel nieruchomości. Częstotliwość załadunku i wywozu -1 raz na dwa tygodnie w zabudowie wielorodzinnej, 1 raz na dwa tygodnie w zabudowie jednorodzinnej b) selektywnie zbierane odpady komunalne Selektywna zbiórka odpadów komunalnych będzie się odbywać w systemie workowym i pojemnikowym. Wprowadza się następujące rodzaje worków i pojemników,, żółty- z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne ( kody 20 01 39, 15 01 02), niebieski - z przeznaczeniem na makulaturę i tekstylia (kody 20 01 01, 15 01 01), zielony - z przeznaczeniem na szkło i opakowania szklane (kody 20 01 02, 15 01 07), brązowy - z przeznaczeniem na zbieranie odpadów zielonych (kod 20 02 01). Worki i pojemniki dostarcza Wykonawca w zależności od potrzeb mieszkańców Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na miesiąc. Liczba worków na odpady zbierane selektywnie z gospodarstw domowych w posesjach min. 4800, max 7200 sztuk na miesiąc. Jest to wielkość szacunkowa, w przypadku zmiany liczby mieszkańców i gospodarstw domowych Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia większej ilości worków c) odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07) i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kody 20 01 23, 20 01 35* i 20 01 36) Odbiór odpadów wielkogabarytowych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie odbywać się poprzez odbieranie wystawionych odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomości w terminach wyznaczonych przez Wykonawcę. Częstotliwość załadunku i wywozu - dwa razy w roku (na wiosnę i jesienią) W okresie między wystawkami mieszkańcy będą mogli własnym transportem dowieźć odpady do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. d) odpady budowlane i rozbiórkowe o kodach 17 01 01,17 01 02,17 01 03, 17 01 07 , 17 02 01 , 17 02 02, 17 02 03, 17 08 02, 17 09 04, 20 03 99 pochodzące z remontów i innych robot budowlanych wykonywanych we własnym zakresie, na wykonanie których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę lub na wykonanie, których nie jest wymagane zgłoszenie do administracji budowlano - architektonicznej, należy zbierać selektywnie w pojemniku ustawionym przez przedsiębiorcę i oznakowanym numerem odpowiadającym właścicielowi, na którego zadanie pojemnik zostanie ustawiony. e) odpady niebezpieczne wysegregowane z odpadów komunalnych typu: - przeterminowane leki ( kody 20 01 31, 20 01 32) odbierane będą w punkcie aptecznym znajdującym się w niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej w Sorkwitach i niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej w Warpunach, - zużyte baterie i akumulatory inne niż przemysłowe i samochodowe odbierane będą w punktach stacjonarnych (kody 16 06 03, 20 01 33) - wykaz punktów zostanie przekazany Wykonawcy. Pojemniki na zużyte baterie, zaopatrzone w małe otwory wrzutowe, dostarczy wykonawca w ilości 7 sztuk. Częstotliwość załadunku i wywozu - co najmniej 1 raz na 3 miesiące. f) Pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiorki odpadów typu dzwon z przeznaczeniem na szkło i plastik w ilości 50 szt. (24 szt. szkło i 26 szt. plastik) należy opróżniać z częstotliwością raz na miesiąc, a w razie zwiększonej ilości z częstotliwością nie dopuszczając do przepełnienia. 4.3 PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW Wykonawca w terminie do 31 lipca 2013 r- na własny koszt zorganizuje i uruchomi punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Sorkwity z godzinami pracy od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00-15.00. Punkt powinien być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym, Miejsca magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinny być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniami czynników atmosferycznych. W punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych odbierane będą: a) papier b) tworzywa sztuczne c) szkło d) metal i opakowania wielomateriałowe e) odpady zielone f) przeterminowane leki g) zużyte baterie i akumulatory inne niż przemysłowe i samochodowe h) chemikalia i) farby j) zużyte opony 4.4 WYKAZ URZĄDZEŃ DO GROMADZENIA ODPADÓW: Do gromadzenia odpadów na terenie Gminy Sorkwity służą: a) pojemniki: 60 l, 110 1,120 1, 240 1, 1100 1,7000 l dla Wspólnot Mieszkaniowych w przypadku ograniczonego terenu do ustawienia powyższych pojemników. Do selektywnej zbiórki odpadów Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć: b) worki wykonane z folii polietylenowych o grubości dostosowanej do ilości odpadów, uniemożliwiającej rozerwanie się worka, w kolorach i pojemności; żółty - 120 l, niebieski - 120 l, zielony - 120 l , brązowy - 120l. Na workach umieszcza się w widocznym miejscu na tle, odpowiadającym kolorom dla danego rodzaju odpadów widoczny napis: 1) PAPIER - z przeznaczeniem na makulaturę i tekstylia 2) PLASTIK - z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne 3) SZKŁO - z przeznaczeniem na szkło i opakowania szklane kolorowe. 4) ZIELONE - z przeznaczeniem na zbieranie odpadów zielonych Wielkość pojemników powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika, Gmina Sorkwity posiada 50 sztuk pojemników typu Dzwon przeznaczonych do selektywnej zbiorki odpadów (24 szt. - z przeznaczeniem na szkło, 26 szt. - z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne), które Zamawiający przekaże do dyspozycji Wykonawcy przez cały okres trwania umowy. Wykonawca określi miejsca ustawienia tych pojemników w uzgodnieniu z Zamawiającym. 4.5 WYKAZ SPRZĘTU TECHNICZNEGO Wykonawca musi posiadać sprzęt niezbędny do realizacji zamówienia lub przedstawić pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału w tym minimalne wymagania: 1) W posiadaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne powinny znajdować się, co najmniej: - dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych (śmieciarki), - dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, - jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej 2) Wymagania dla bazy magazynowo - transportowej: - baza magazynowo - transportowa powinna być usytuowana w gminie, z terenu której odbiera te odpady, lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy tej gminy i na terenie, do którego posiada tytuł prawny, - teren bazy transportowej powinien być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym, - baza magazynowo - transportowa powinna być wyposażona: a) miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, b) pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające liczbie zatrudnionych osób, c) miejsca magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych, d) legalizowaną samochodową wagę najazdową - w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów, - miejsca magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinny być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, - na terenie bazy transportowej powinien znajdować się punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów, miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów o ile czynności te nie są wykonywane przez uprawnione podmioty zewnętrzne poza terenem bazy transportowej, - teren bazy magazynowo - transportowej powinien być wyposażony w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgadnie z wymaganiami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U, z 2012r., poz. 145, 951, i 1513 oraz z 2013r. poz. 21) 3) W zakresie wymagań technicznych dotyczących wyposażania pojazdów należny zapewnić, aby: a) konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady b) pojazdy były wyposażone w system: - monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów - umożliwiający weryfikację tych danych; c) pojazdy były wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,4.6 SZCZEGÓŁOWE DANE CHARAKTERYZUJĄCE ZAMÓWIENIE 1) Zestawienie miejscowości z wykazem ilości gospodarstw domowych oraz liczbą mieszkańców: Sołectwo 1. Borowe Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Borowe Liczba mieszkańców w miejscowości 110 Liczba gospodarstw domowych 28 Sołectwo 2. Borowski Las Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Borowski Las Liczba mieszkańców w miejscowości 55 Liczba gospodarstw domowych 11 Sołectwo 3. Burszewo Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Burszewo Liczba mieszkańców w miejscowości 221 Liczba gospodarstw domowych 47 Sołectwo 4. Choszczewo Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Choszczewo, Janiszewo Liczba mieszkańców w miejscowości Choszczewo 248 Liczba gospodarstw domowych Choszczewo 52 Liczba mieszkańców w miejscowości Janiszewo 153 Liczba gospodarstw domowych Janiszewo 35 Sołectwo 5. Stary Gieląd Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Stary Gieląd, Gieląd Mały, Nowy Gieląd Liczba mieszkańców w miejscowości Stary Gieląd 202 Liczba gospodarstw domowych Stary Gieląd 29 Liczba mieszkańców w miejscowości Gieląd Mały 1 Liczba gospodarstw domowych Gieląd Mały 1 Liczba mieszkańców w miejscowości Nowy Gieląd 18 Liczba gospodarstw domowych Nowy Gieląd 3 Sołectwo 6. Gizewo Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Gizewo Liczba mieszkańców w miejscowości Gizewo 321 Liczba gospodarstw domowych Gizewo 59 Sołectwo 7. Jełmuń Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Jełmuń Liczba mieszkańców w miejscowości Jełmuń 40 Liczba gospodarstw domowych Jełmuń 10 Sołectwo 8. Jędrychowo Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Jędrychowo, Janowo, Rodowo Liczba mieszkańców w miejscowości Jędrychowo 82 Liczba gospodarstw domowych Jędrychowo 20 Liczba mieszkańców w miejscowości Janowo 20 Liczba gospodarstw domowych Janowo 9 Liczba mieszkańców w miejscowości Rodowo 33 Liczba gospodarstw domowych Rodowo 8 Sołectwo 9. Kozłowo Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Kozłowo, Lesiny Liczba mieszkańców w miejscowości Kozłowo 241 Liczba gospodarstw domowych Kozłowo 55 Liczba mieszkańców w miejscowości Lesiny 4Liczbagospodarstw domowych Lesiny 1 Sołectwo 10. Maradki Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Maradki, Głodowo, Maradzki Chojniak Liczba mieszkańców w miejscowości Maradki 115 Liczba gospodarstw domowych Maradki 23 Liczba mieszkańców w miejscowości Głodowo 11 Liczba gospodarstw domowych Głodowo 3 Liczba mieszkańców w miejscowości Maradzki Chojniak 25 Liczba gospodarstw domowych Maradzki Chojniak 7 Sołectwo 11. Nibork Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Nibork, Kozarek Wielki, Kozarek Mały, Szarłaty Liczba mieszkańców w miejscowości Nibork 49 Liczba gospodarstw domowych Nibork 12 Liczba mieszkańców w miejscowości Kozarek Mały 34 Liczba gospodarstw domowych Kozarek Mały 10 Liczba mieszkańców w miejscowości Kozarek Wielki 95 Liczba gospodarstw domowych Kozarek Wielki 22 Liczba mieszkańców w miejscowości Szarłaty 5 Liczba gospodarstw domowych Szarłaty 1 Sołectwo 12. Pustniki Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Pustniki Liczba mieszkańców w miejscowości Pustniki 185 Liczba gospodarstw domowych Pustniki 47 Sołectwo 13.Rozogi Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Rozogi Liczba mieszkańców w miejscowości Rozogi 230 Liczba gospodarstw domowych Rozogi 61 Sołectwo 14. Rybno Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Rybno, Karczewiec, Piłaki, Tyszkowo Liczba mieszkańców w miejscowości Rybno 432 Liczba gospodarstw domowych Rybno 84 Liczba mieszkańców w miejscowości Karczewiec 26 Liczba gospodarstw domowych Karczewiec 5 Liczba mieszkańców w miejscowości Piłaki 3 Liczba gospodarstw domowych Piłaki 1 Liczba mieszkańców w miejscowości Tyszkowo 18 Liczba gospodarstw domowych Tyszkowo 1 Sołectwo 15. Sorkwity Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Sorkwity, Miłuki Liczba mieszkańców w miejscowości Sorkwity 642 Liczba gospodarstw domowych Sorkwity 193 Liczba mieszkańców w miejscowości Miłuki73 Liczba gospodarstw domowych Miłuki 17 Sołectwo 16. Stama Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Stama, Młynik Liczba mieszkańców w miejscowości Stama 31 Liczba gospodarstw domowych Stama 7 Liczba mieszkańców w miejscowości Młynik 40 Liczba gospodarstw domowych Młynik 6 Sołectwo 17. Surmówka Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Surmówka, Szelągowka Liczba mieszkańców w miejscowości Surmówka 172 Liczba gospodarstw domowych Surmowka 33 Liczba mieszkańców w miejscowości Szelągowka 13 Liczba gospodarstw domowych Szelągówka 5 Sołectwo 18. Szymanowo Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Szymanowo Liczba mieszkańców w miejscowości Szymanowo 130 Liczba gospodarstw domowych Szymanowo 34 Sołectwo 19. Warpuny Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Warpuny Liczba mieszkańców w miejscowości Warpuny 471 Liczba gospodarstw domowych Warpuny 116 Sołectwo 20. Zyndaki Miejscowości wchodzące w skład sołectwa Zyndaki, Bałowo, Zamkowo Liczba mieszkańców w miejscowości Zyndaki 243 Liczba gospodarstw domowych Zyndaki 57 Liczba mieszkańców w miejscowości Bałowo 40 Liczba gospodarstw domowych Bałowo 10 Liczba mieszkańców w miejscowości Zamkowo 7 Liczba gospodarstw domowych Zamkowo 1 2) ilość odpadów zebranych z terenu Gminy Sorkwity w 2012 roku z podziałem na poszczególne frakcje przedstawia się następująco: - odpady zmieszane - 721,11 Mg - tworzywa sztuczne -15,32 Mg - papier i tektura - 3,12 Mg - opakowania szklane - 71,68 Mg Wykonawca zobowiązany będzie do odbierania od właściciela nieruchomości każdej ilości zebranych odpadów komunalnych, według frakcji: a) zmieszane odpady komunalne b) papier c) tworzywa sztuczne d) szkło e) metal i opakowania wielomateriałowe f) odpady zielone g) chemikalia h) zużyte opony i) zużyte baterie i akumulatory j) odpady rozbiórkowe i remontowe pochodzące z remontów i innych robot budowlanych w wykonywanych we własnym zakresie, na wykonanie których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę k)odpady wielkogabarytowe l) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Rozliczenie wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w miesięcznych ratach niezależnie od ilości zebranych odpadów. Wykonawca będzie zobowiązany odbierać odpady również z nieruchomości, które powstaną w okresie trwania umowy.
  4. Świadczenie usługi 5-krotnego sprzątania nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Kętrzynie, z wywiezieniem nieczystości, z podziałem na 13 części
    Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich, Olsztyn
    Świadczenie usługi 5-krotnego sprzątania nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Kętrzynie, z wywiezieniem nieczystości, z podziałem na 13 części:
    CZĘŚĆ NR 1 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Ryn o łącznej długości jezdni 1 160 m i powierzchni chodnika 465,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 2 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Bisztynek o łącznej długości jezdni 1 445 m i powierzchni chodnika 2 681,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 3 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Mikołajki o łącznej długości jezdni 1 160 m i powierzchni chodnika 1 476,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 4 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Mrągowo o łącznej długości jezdni 3 689 m i powierzchni chodnika 4 143,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 5 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Biskupiec o łącznej długości jezdni 1 681 m i powierzchni chodnika 3 570,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 6 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Bartoszyce o łącznej długości jezdni 5 044 m i powierzchni chodnika 20 937,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 7 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Dobre Miasto o łącznej długości jezdni 734 m i powierzchni chodnika 1 200,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 8 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Lidzbark Warmiński o łącznej długości jezdni 1 722 m i powierzchni chodnika 9 989,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 9 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Węgorzewo o łącznej długości jezdni 1 300 m i powierzchni chodnika 4 305,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 10 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Korsze o łącznej długości jezdni 2 424 m i powierzchni chodnika 8 978,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 11 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Reszel o łącznej długości jezdni 3 511 m i powierzchni chodnika 8 565,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 12 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Barczewo o łącznej długości jezdni 1 806 m i powierzchni chodnika 840,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 13 - Sprzątanie nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich miasta Górowo Iławieckie o łącznej długości jezdni 479 m i powierzchni chodnika 796,00 m2;
  5. ZIMOWE UTRZYMANIE CHODNIKÓW W CIĄGU DROGI KRAJOWEJ NR 16 ODC. BISKUPIEC - MRĄGOWO MIEJSCOWOŚĆ MARCINKOWO
    Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie, Olsztyn
    Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie chodników w ciągu drogi krajowej nr 16 odc. Biskupiec - Mrągowo w miejscowości Marcinkowo: 1/ od km 201+020 do km 201+498 str. prawa tj. 0,478 km, 2/ od km 201+400 do km 201+500 str. lewa tj. 0,100 km, 3/ od km 201+930 do km 202+298 str. prawa tj. 0,368 km, 4/ od km 201+930 do km 202+298 str. lewa tj. 0,368 km.
  6. Wykonanie usługi wywozu nieczystości stałych i ich utylizacji z pojemników postawionych w siedzibach terenowych jednostek organizacyjnych Oddziału ZUS w Olsztynie w 2013 r
    Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie, Olsztyn
    Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi wywozu komunalnych odpadów mieszanych z pojemników na odpady podstawionych przez Wykonawcę w siedzibach n/w terenowych jednostek organizacyjnych Oddziału ZUS w Olsztynie w 2013 roku: -I/ZUS w Szczytnie, -BT/ZUS w Mrągowie
  7. Opróżnianie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów typu dzwon oraz kontenerów siatkowych ustawionych na terenie Związku Gmin Czyste Mazury
    Zamawiający: Związek Gmin "Czyste Mazury", Mrągowo
    1. Opróżnianie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów typu dzwon oraz kontenerów siatkowych ustawionych na terenie Związku Gmin Czyste Mazury i ich zagospodarowywanie zgodnie z obowiązującymi przepisami w gminach: 1) Gmina Miasto Mrągowo - 127 sztuk w 44 punktach, 2) Gmina Mrągowo - 71 sztuk w 33 punktach, 3) Gmina Mikołajki - 77 sztuk w 34 punktach, 4) Gmina Piecki - 73 sztuk w 31 punktach, 5) Gmina Sorkwity - 51 sztuk w 26 punktach, 6) Gmina Ruciane-Nida - 22 sztuk typu dzwon w 7 punktach, 25 sztuk kontenerów siatkowych w 25 punktach. 2. Selektywna zbiórka obejmuje odpady: tworzywa sztuczne, szkło, papier i tekturę. 3. Wykonawca zobowiązany jest również do odbierania innych odpadów, które będą znajdowały się koło pojemników do selektywnej zbiórki oraz na terenie bezpośrednio przyległym do pojemników i ich zagospodarowywania zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4. Opróżnianie pojemników z częstotliwością: 1) Gmina Miasto Mrągowo: z częstotliwością zapewniającą niedopuszczenie do ich przepełnienia, jednak nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu, 2) Gmina Mrągowo: z częstotliwością zapewniającą niedopuszczenie do ich przepełnienia, jednak nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu, 3) Gmina Mikołajki: z częstotliwością zapewniającą niedopuszczenie do ich przepełnienia, jednak nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu, 4) Gmina Piecki: z częstotliwością zapewniającą niedopuszczenie do ich przepełnienia, jednak nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu, 5) Gmina Sorkwity: z częstotliwością zapewniającą niedopuszczenie do ich przepełnienia, jednak nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu, 6) Gmina Ruciane - Nida: z częstotliwością zapewniającą niedopuszczenie do ich przepełnienia, jednak nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu. 5. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dodatkowych opróżnień pojemników w przypadku wystąpienia takiej konieczności i powiadomienia o tym Zamawiającego lub w przypadku zgłoszenia (telefonicznego, mailem, faksem) przez Zamawiającego. W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego konieczności opróżnienia pojemników, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego opróżnienia wskazanych pojemników, jednak nie później niż w ciągu 12 godzin. 6. Wykonawca zobowiązany jest do stałej kontroli stanu zapełnienia pojemników oraz estetycznego utrzymania wyglądu pojemników, a także niezwłocznego usuwania uszkodzeń pojemników. 7. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w czystości miejsca ustawienia pojemników oraz trenu bezpośrednio przyległego, a także do obowiązkowego oczyszczenia terenu po każdorazowym opróżnieniu pojemników. 8. Wykonawca zobowiązany jest do dodatkowego oczyszczania miejsc ustawienia pojemników oraz terenu bezpośrednio przyległego, w przypadku wystąpienia takiej konieczności lub w przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego (telefonicznego, mailem, faksem). W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego konieczności oczyszczenia miejsc wokół pojemników, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego oczyszczenia wskazanych miejsc, jednak nie później niż w ciągu 12 godzin. 9. Obowiązkiem Wykonawcy jest prowadzenie ewidencji wyselekcjonowanych odpadów z podziałem na poszczególne gminy i rodzaje odpadu. 10. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego utrzymania czystości (mycia pojemników na zewnątrz), konserwacji pojemników do selektywnej zbiórki. 1) W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego (mailem, faksem) konieczności umycia pojemników, realizacja usługi w tym zakresie powinna się rozpocząć najpóźniej w ciągu 7 dni, licząc od dnia otrzymania zgłoszenia. 2) O rozpoczęciu realizacji powyższej usługi należy powiadomić Zamawiającego (mailem, faksem). 3) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i zakończenia przedmiotowej usługi w ciągu 10 dni, od momentu potwierdzenia przez Zamawiającego otrzymania powiadomienia o rozpoczęciu realizacji usługi. 4) Realizacja usługi w terminie wskazanym w pkt 10 ppkt 3) dotyczy terenu jednej gminy. 11. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania należytej staranności przy opróżnianiu pojemników. 12. Wykonawca zobowiązany jest do bezzwłocznego informowania Zamawiającego o uszkodzonym pojemniku lub innych nieprawidłowościach występujących w trakcie realizacji zamówienia (wskazana forma pisemna). 13. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, stanowiących własność Zamawiającego i powstałego w wyniku niewłaściwego ich opróżniania, Wykonawca zobowiązany jest do naprawy uszkodzonych pojemników i pokrycia pełnych kosztów naprawy lub zakupu nowych pojemników. 14. W przypadku zniszczenia pojemnika (-ów) do selektywnej zbiórki odpadów przez osoby trzecie i nienadawania się go (ich) do dalszej eksploatacji, Wykonawca zobowiązany jest do jego (ich) zabrania i zutylizowania na koszt własny oraz do wystawienia karty przekazania odpadu. 15. Za szkody na mieniu lub/i osobie powstałe podczas wykonywania przedmiotu zamówienia odpowiedzialność ponosi Wykonawca i pokrywa koszty związane z ich usunięciem. 16. Usługę należy realizować specjalistycznym środkiem transportowym umożliwiającym opróżnienie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów i uniemożliwiającym gubienie odpadów podczas transportu oraz będącym w dyspozycji Wykonawcy. 17. Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami i przekazywać odpady z selektywnej zbiórki przedsiębiorcom prowadzącym działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów. 18. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest udokumentować sposób unieszkodliwiania odpadów pochodzących z opróżniania pojemników, zgodny z zapisami ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. 2010 nr 185 poz. 1243 z poźn. zm.). 19. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli realizacji przedmiotu zamówienia bez udziału Wykonawcy. Fakt przeprowadzenia kontroli zostanie udokumentowany odpowiednim protokołem lub notatką służbową. Na terenach gmin, uczestniczących w zamówieniu, kontroli dokonywać będą pracownicy poszczególnych urzędów. W przypadku stwierdzenia niewykonania usługi, uznana ona będzie za niezrealizowaną i nie nastąpi za nią zapłata. 20. Przy obliczaniu ceny jednostkowej za opróżnienie jednego pojemnika do selektywnej zbiórki odpadów należy uwzględnić: opróżnienie pojemnika, transport odpadów, przekazanie ich do odzysku lub recyklingu oraz wywóz i złożenie na składowisku odpadów komunalnych tzw. balastu czyli innych niż surowce wtórne odpadów, które znalazły się w pojemnikach do selektywnej zbiórki lub koło nich.
  8. Zimowe utrzymanie jezdni, ulic na terenie miasta Mrągowo w sezonie 2012-2014
    Zamawiający: Gmina Miasto Mrągowo, Mrągowo
    Zakres rzeczowy zamówienia: 1. Pełnienie dyżurów przez pracowników obsługujących Akcję-Zima także poza normatywnym czasem pracy w dni wolne od pracy oraz w niedziele i święta, w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym: a) ilość pracowników do obsługi sprzętu na dyżur ustala dyspozytor prowadzący Akcję-Zima, w zależności od warunków atmosferycznych w uzgodnieniu z Zamawiającym, b) dyspozytor w zależności od potrzeb kieruje odpowiedni sprzęt do pracy przy zimowym utrzymaniu dróg i ulic. 2. Usuwanie skutków gołoledzi. 3. Zwalczanie ślizgawicy. 4. Wywożenie śniegu i lodu z ulic, skrzyżowań lub innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego 5. Kolejność wykonywania zleconych prac określa załącznik nr 2 do projektu umowy. 6. Ilość robót i lokalizacja określona w załączniku nr 1 do projektu umowy może w czasie trwania umowy ulegać zwiększeniu lub zmniejszeniu z powodu budowy nowych odcinków ulic, przejęcia ulic od innych zarządców, przekazania ulic innym zarządcom (w tym przejęcie lub przekazanie zarządzania drogami w ramach porozumienia). UWAGA: W przypadku udzielenia zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do zakupu/dzierżawy, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt (dot. nośnik, piaskarko - solarka, pług). Wykonawca zobowiązany jest również, poprzez urządzenia GPS do dostarczenia telemetrycznych danych z nośników, piaskarko - solarek i pługów opisujących pracę w/w sprzętu. Koszty zakupu/dzierżawy, montażu i serwisu urządzeń GPS oraz aktywacji pojazdów w systemie i opłatę abonencką pokrywa Wykonawca. Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje o: a) rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 60 sekund na podstawie systemu GPS, b) prędkości, przebytej drodze (km) i czasie pracy pojazdów, c) identyfikacji jednostki (nr rejestracyjny, nazwa firmy, informacja o typie pojazdu np. pług, solarka), d) stanie pracy urządzeń pojazdowych (stan pługa - podniesiony/opuszczony, stan pracy piaskarki - sypie/ nie sypie). Zamawiający wymaga bieżącego dostępu do danych (dostęp do aplikacji monitorującej poprzez stronę www). Wykonawca w dniu sprawdzania gotowości technicznej sprzętu i zgromadzonych materiałów w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego dokona odbioru i akceptacji zainstalowanych na swoich jednostkach urządzeń GPS
  9. WYWÓZ ODPADÓW KOMUNALNYCH NIESEGREGOWANYCH I SEGREGOWANYCH ORAZ DZIERŻAWA POJEMNIKÓW NA ODPADY KOMUNALNE W BEMOWIE PISKIE I MRĄGOWIE - 22/2012
    Zamawiający: Jednostka Wojskowa Nr 4352, Giżycko
    Zamówienie dotyczy wykonania usługi w zakresie: -wywozu (załadunek, dowóz do miejsca składowania i utylizacji) odpadów komunalnych niesegregowanych i segregowanych - papier, szkło, tworzywa sztuczne oraz zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia z nieruchomości wojskowych administrowanych przez Jednostkę Wojskową 4352 Giżycko; -dzierżawy pojemników na odpady komunalne niesegregowane i segregowane, - papier, szkło, tworzywa sztuczne oraz zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia z nieruchomości wojskowych administrowanych przez Jednostkę Wojskową 4352 Giżycko. Miejsce realizacji usługi: -Części I zamówienia - Bemowo Piskie, Ełk (WKU), Orzysz (Obozowisko) i kompleksie poligonowym - obszar odpowiedzialności Sekcja Obsługi Infrastruktury Bemowo Piskie -Części II zamówienia - Mrągowo - obszar odpowiedzialności Sekcja Obsługi Infrastruktury Giżycko. 1.Kody odpadów odbieranych w ramach realizacji przedmiotu zamówienia: Lp.Określenie odpadu Kod odpadu 1Odpady niesegregowane (zmieszane odpady komunalne 20 03 01 2Papier i tektura 20 01 01 3Szkło 20 01 02 4Tworzywo sztuczne 20 01 39 5Gruz ceglany 17 01 02 6 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórki i remontów 17 01 01 7.Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia innych niż wymienione odpady o kodzie 17 01 06 17 01 07 2.Wymagane ilości pojemników do wydzierżawienia oraz szacunkowe miesięczne ilości odpadów - szczegóły w SIWZ. 3.Wykonawca musi spełniać wymogi określone w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. 2005r. Nr 236 poz. 2008 z póź. zm.) oraz realizować usługę zgodnie z zapisami tej ustawy. 4.Pojemniki na odpady komunalne niesegregowane i segregowane Wykonawca usługi ustawi w miejscach wskazanych przez Kierowników SOI. 5.Ustawienie pojemników na zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia Kierownik Sekcji Obsługi Infrastruktury będzie zgłaszał do Wykonawcy usługi telefonicznie/faxem oraz wskaże miejsce ich ustawienia. 6.Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników Wykonawcy realizującego część I zamówienia, każdorazowy wjazd na poligon celem odbioru odpadów musi być uzgodniony z Dowódcą Jednostki Wojskowej 2098 Bemowo Piskie i Kierownikiem Sekcji Obsługi Infrastruktury Bemowo Piskie telefonicznie/faxem. 7.Wykonanie usługi, w tym każdorazowa realizacja poszczególnych jej elementów składowych musi być potwierdzona przez Wykonawcę i upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego - Kierownik Sekcji Obsługi Infrastruktury Bemowo Piskie (Giżycko) lub osobę przez niego pisemnie upoważnioną na ,,Karcie odbioru odpadów komunalnych niesegregowanych przyjętych do utylizacji, ,,Karcie odbioru odpadów komunalnych segregowanych - papier, szkło i tworzywa sztuczne przyjętych do utylizacjioraz ,, Karcie zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia przez podmiot posiadający stosowne zezwolenia zgodnie z Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku o odpadach (tj. Dz. U. 2010r. Nr 185, poz. 1243 z póź.zm). Karty te stanowić będą załączniki do faktury VAT wystawionej tytułem wykonanej usługi, a ich brak będzie równoznaczny z niewykonaniem usługi. 8.Na koniec każdego miesiąca Wykonawca sporządzał będzie Kartę przekazania odpadu, i po uzyskaniu potwierdzenia podmiotu odbierającego odpad, przekazywał ją Zamawiającemu w terminie do 10 dnia następnego miesiąca. 9.Wykonawca musi określić cenę jednostkową 1 Mg,zł netto oraz 1 Mg,zł brutto wraz z podatkiem VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami dla każdej części oddzielnie wywozu (załadunek, dowóz do miejsca składowania i utylizacji) nieczystości stałych - odpadów komunalnych niesegregowanych. 10.Wykonawca musi określić cenę jednostkową 1 Mg,zł netto oraz 1 Mg,zł brutto wraz z podatkiem VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami dla każdej części oddzielnie wywozu(załadunek, dowóz do miejsca składowania i utylizacji) odpadów segregowanych tj. papieru, szkła, tworzyw sztucznych. 11.Wykonawca musi określić cenę jednostkową 1 Mg,zł netto oraz 1 Mg,zł brutto wraz z podatkiem VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami dla każdej części oddzielnie wywozu, składowania i utylizacji zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia. 12.Cena 1 Mg papieru (odpad segregowany) nie może przekroczyć ceny 1 Mg odpadów komunalnych niesegregowanych. 13.Cena 1 Mg szkła (odpad segregowany) nie może przekroczyć ceny 1 Mg odpadów komunalnych niesegregowanych. 14.Cena 1 Mg tworzywa sztucznego(odpad segregowany) nie może przekroczyć ceny 1 Mg odpadów komunalnych niesegregowanych. 15. Wykonawca musi określić cenę jednostkową netto i brutto wraz z podatkiem VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami dzierżawy jednego pojemnika w skali miesiąca na odpady komunalne niesegregowane. 16.Wykonawca musi określić cenę jednostkową netto i brutto wraz z podatkiem VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami dzierżawy jednego kompletu w skali miesiąca na odpady segregowane tj. papier, szkło i tworzywa sztuczne. 17.Komplet na odpady segregowane traktowany jest przez Zamawiającego jako 1 pojemnik składający się z 3 komór na papier, szkło i tworzywa sztuczne lub 3 oddzielne pojemniki na poszczególne odpady. 18.Wysokość opłat miesięcznych to suma iloczynów: -cena jednostkowa 1 Mg wywozu odpadów komunalnych niesegreowanych i segregowanych (papier, szkło i tworzywa sztuczne) oraz ilości ich wywiezienia w miesiącu, a także -ceny jednostkowa 1 szt. dzierżawionego pojemnika na odpady segregowane i ilości wydzierżawionych pojemników w miesiącu, -cena jednostkowa dzierżawionego 1 kpl. na odpady segregowane i ilości wydzierżawionych kpl w miesiącu, -cena jednostkowa 1 szt. dzierżawionego pojemnika na zmieszane odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia stałe i ilości wydzierżawionych pojemników w miesiącu, potwierdzonych Kartą odbioru nieczystości stałych - odpadów komunalnych niesegregowanych przyjętych do utylizacjiorazKartą odbioru nieczystości stałych - odpadów komunalnych segregowanych - papier, szkło, tworzywa sztuczne przyjętych do utylizacji i Kartą zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia podpisanych przez Kierownika właściwej Sekcji Obsługi Infrastruktury, Wykonawcę usługi i zarządzającego wysypiskiem miejskim. 19.Wykonawca określi całkowity koszt wykonania usługi każdej części zamówienia za okres obowiązywania umowy wyliczony wstępnie zgodnie z wymogami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia oraz cenami jednostkowymi określonymi przez Wykonawcę w złożonej ofercie. Koszt ten określony musi być kwotowo oraz słownie i stanowić wartość brutto zawierającą podatek VAT naliczony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wizja lokalna. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania wizji lokalnej miejsca inwestycji w terminie od 19.03.2012r. do 21.03.2012r . Część I Bemowo Piskie. Wykonawca zobowiązany jest do wcześniejszego uzgodnienia terminu wizji lokalnej z Kierownikiem Sekcji Obsługi Infrastruktury w Bemowie Piskim Panem Jerzym GONTOWSKIM tel. 87 437 22 20 lub z-cą Panem Janem SULŻYCKIM tel. 87 437 22 21. Część II Mrągowo. Wykonawca zobowiązany jest do wcześniejszego uzgodnienia terminu wizji lokalnej z Panem Jerzym ŁAPUIŃSKI tel. 89 741 01 23. Koszt takiej wizyty ponosi Wykonawca..
  10. Świadczenie usług 5-krotnego sprzątania nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich RDW w Kętrzynie, z wywiezieniem nieczystości z podziałem na części (14)
    Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich, Olsztyn
    Świadczenie usług 5-krotnego sprzątania nawierzchni jezdni i chodników odcinków miejskich zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich RDW w Kętrzynie, z wywiezieniem nieczystości
    z podziałem na części (14):
    Część nr 1 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Kętrzyn na długości 9 611,00m oraz nawierzchni chodników na powierzchni 7560,00m2,
    Część nr 2 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Bisztynek na długości 1 445,00m oraz nawierzchni chodników na powierzchni 2681,00m2,
    Część nr 3 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Mikołajki na długości 1 160,00m oraz nawierzchni chodników na powierzchni 1 476,00m2,
    Część nr 4 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Mrągowo na długości 3 689,00m oraz nawierzchni chodników na powierzchni 4143,00m2,
    Część nr 5 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Biskupiec na długości 1 681,00 oraz nawierzchni chodników na powierzchni 2 640,00m2,
    Część nr 6 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Bartoszyce na długości 3 544,00m
    oraz nawierzchni chodników na powierzchni 19 452,00m2,
    Część nr 7 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Jeziorany na długości 3 985,00m
    oraz nawierzchni chodników na powierzchni 7 300,00m2,
    Część nr 8 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Dobre Miasto na długości 734,00m
    oraz nawierzchni chodników na powierzchni 1 200,00m2,
    Część nr 9 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Lidzbark Warmiński na długości 1 722,00m oraz nawierzchni chodników na powierzchni 9 989,00m2,
    Część nr 10 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Węgorzewo na długości 1 300,00m
    oraz nawierzchni chodników na powierzchni 4 305,00m2,
    Część nr 11 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Korsze na długości 2 424,00m
    oraz nawierzchni chodników na powierzchni 8 978,00m2,
    Część nr 12 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Reszel na długości 3 511,00m
    oraz nawierzchni chodników na powierzchni 8 565,00m2,
    Część nr 13 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Górowo Iławeckie na długości 479,00m
    oraz nawierzchni chodników na powierzchni 796,00m2,
    Część nr 14 - Sprzątanie nawierzchni jezdni w mieście Barczewo na długości 1 806,00m
    oraz nawierzchni chodników na powierzchni 840,00m2.
  11. Utrzymanie czystości jezdni ulic powiatowych oraz sprzątanie chodników i utrzymanie zieleni na terenie miasta Mrągowa
    Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg, Mrągowo
    Przedmiotem zamówienia jest Utrzymanie czystości jezdni ulic powiatowych oraz sprzątanie chodników i utrzymanie zieleni na terenie miasta Mrągowa:

    1.Utrzymanie czystości jezdni ulic powiatowych na terenie miasta Mrągowa o łącznej powierzchni 3540 m2 (ulica Harcerska 200m2, Młodkowskiego 930 m2, Młynowa 1970 m2, Tymniki 440 m2).
    W ramach usługi wykonawca zobowiązany jest do:
    a). oczyszczania nawierzchni jezdni ulic na szerokości 1,0 m od krawędzi jezdni po obu stronach ulicy i wywóz zebranych zanieczyszczeń na zorganizowane wysypisko,
    b). usuwania traw i chwastów rosnących pomiędzy krawężnikiem a nawierzchnią jezdni i wywóz zebranych zanieczyszczeń na zorganizowane wysypisko.
    W okresie zimowym wykonanie usługi uzależnione będzie od warunków pogodowych, tzn zawiesza się sprzątanie na czas gdy warunki atmosferyczne wymagają zimowego utrzymania ulic.
    2.Utrzymanie czystości nawierzchni chodników o łącznej powierzchni 9031,1 m2 (przy ul. Harcerskiej 200 m2, ul. Młodkowskiego 5317 m2, przy ulicy Młynowej 3514.1 m2). W ramach usługi wykonawca jest zobowiązany do: a). oczyszczania nawierzchni chodników, usuwanie traw i chwastów rosnących w nawierzchni oraz przy krawężnikach wraz z opróżnianiem koszy i wywozem zebranych zanieczyszczeń na zorganizowane wysypisko, b). w okresie zimowym do codziennego odśnieżania i posypywania piaskiem.
    3.Utrzymanie czystości (porządkowanie) terenów zieleni (trawnik) niskiej o łącznej powierzchni 3536 m2 ( ulica Młodkowskiego) polegającej na: a). codziennym zbieraniu zanieczyszczeń (papiery, puszki, butelki, liście, gałęzie itp.) b). 3- krotnym w ciągu roku koszeniu zieleni niskiej (trawnik) - w miesiącach letnich wg. potrzeb
  12. Wykonanie usługi wywozu nieczystości stałych i ich utylizacji z pojemników podstawionych w siedzibach terenowych jednostek organizacyjnych Oddziału ZUS w Olsztynie.
    Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie, Olsztyn
    Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi wywozu nieczystości stałych i ich utylizacji z pojemników podstawionych w siedzibach terenowych jednostek organizacyjnych Oddziału ZUS w Olsztynie: I/ZUS w Bartoszycach przy ul. Bohaterów Warszawy 2a, I/ZUS w Działdowie przy ul. Waryńskiego 13, I/ZUS w Ełku przy ul. Wojska Polskiego 73, I/ZUS w Kętrzynie przy ul. Reja 10, I/ZUS w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Legionów 3, I/ZUS w Szczytnie przy ul. Barczewskiego 4, BT/ZUS w Mrągowie przy ul. Bohaterów Warszawy 5, BT/ZUS w Nidzicy przy ul. Sienkiewicza 4.
  13. Zimowe utrzymanie chodników i przejść podziemnych z podziałem na 4 części.
    Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie, Olsztyn
    Zimowe utrzymanie chodników i przejść podziemnych z podziałem na 4 części:
    CZĘŚĆ NR 1 - chodniki w miejscowości Olsztynek 5 023,50 m2;
    CZĘŚĆ NR 2 - Przejścia i chodniki DK nr 16 odc. Zawady - Olsztyn 1 szt; 1 144,84 m2;
    CZĘŚĆ NR 3 - Przejścia i chodniki DK nr 16 odc. Zawady - Olsztyn 8 szt; 7 186,00 m2;
    CZĘŚĆ NR 4 - chodniki w miejscowości Marcinkowo 2 200,00 m2.
  14. Świadczenie usług 6-krotnego sprzątania nawierzchni jezdni odcinków miejskich zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich RDW w Kętrzynie, z wywiezieniem nieczystości z podziałem na części (12)
    Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich, Olsztyn
    Świadczenie usług 6-krotnego sprzątania nawierzchni jezdni odcinków miejskich zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich RDW w Kętrzynie, z wywiezieniem nieczystości z podziałem na części (12):
    Część nr 1 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Kętrzyn o łącznej długości 9 611 m,
    Część nr 2 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Bisztynek o łącznej długości 1 445 m,
    Część nr 3 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Mikołajki o łącznej długości 1 160 m,
    Część nr 4 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Mrągowo o łącznej długości 3 689 m,
    Część nr 5 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Biskupiec o łącznej długości 1 681 m,
    Część nr 6 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Bartoszyce o łącznej długości 3 544 m,
    Część nr 7 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Jeziorany o łącznej długości 3 985 m,
    Część nr 8 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Dobre Miasto o łącznej długości 734 m,
    Część nr 9 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Lidzbark Warmiński o łącznej długości 1 722m,
    Część nr 10 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Węgorzewo o łącznej długości 1 821m,
    Część nr 11 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Korsze o łącznej długości 2 424m,
    Część nr 12 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Reszel o łącznej długości 3 511m.
  15. Utrzymanie i konserwacja zieleni miejskiej na terenie miasta Mrągowo
    Zamawiający: Gmina Miasto Mrągowo, Mrągowo
    Zakres rzeczowy zamówienia Utrzymanie zieleni miejskiej na terenie miasta Mrągowo obejmuje:
    1. Do obowiązków Zamawiającego należy realizacja zadań będących przedmiotem zamówienia na terenach zieleni miejskiej o powierzchni 222 393 m2. Zestawienie terenów zielonych objętych utrzymaniem stanowi Załącznik Nr 1 do niniejszej umowy.
    2. Zakres rzeczowy prac konserwacyjno-pielęgnacyjnych obejmuje również utrzymanie w sprawności urządzeń i obiektów małej architektury zlokalizowanych na ww. terenach, a mianowicie: ławek, koszy, zadaszeń nad ławkami, fontann wraz z ponoszeniem opłat za zużytą wodę (370 zł brutto za rok, zużycie - 770,60 m3) i energię elektryczną (17336,01 zł brutto w okresie od XI 2009 do X 2010, zużycie energii od 01.05.2009 do 31.10.2010r. wyniosło - 46524,71 zł kWh) do podświetlania fontann, punktów podświetlających fontanny i podwyższenia do ustawiania rzeźb, wodotrysków wokół jez. Magistrackiego, pomników, stojaków na rowery, ogrodzeń, murków oporowych, schodów terenowych z ul. Oficerskiej i innych na ww. terenach, ciągów pieszych utwardzonych i nieutwardzonych, obrzeży trawnikowych. Dbałość i bieżące kontrolowanie poziomu wody w jez. Magistrackim współpraca, w tym zakresie z konserwatorem sieci burzowej w mieście.
    3. Wykaz rzeczowy prac wchodzący w zakres wynagrodzenia ryczałtowego:
    1) Kompleksowa pielęgnacja różanek, bylin, roślin cebulowych, itp.;
    - odkrycie, rozkopczykowanie, przycięcie - 1x w roku wiosną,
    - pielenie , spulchnianie w okresie wegetacji - 1 x w tygodniu,
    - nawożenie w okresie wegetacji - 2 x w roku: wiosną i latem,
    - podlewanie w okresie suszy - 1 x na tydzień,
    - usuwanie przekwitłych kwiatostanów - 2 x w miesiącu,
    - wykonywanie zabiegów ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami w chwili zauważenia pierwszych objawów,
    - przesadzanie i rozsadzanie - 1 x w roku wiosną lub jesienią,
    - kopczykowanie i okrycie - 1 x w roku jesienią.
    2) Kompleksowa pielęgnacja nasadzeń jednorocznych na rabatach, w wieżach kwiatowych, w donicach (wiszących, betonowych):
    - uzupełnienie ziemi na rabatach - 1 x w roku przed wykonaniem nasadzeń (do 5 t na rok),
    - wypełnienie ziemią lub uzupełnienie ziemią donic (betonowych, wiszących, wież kwiatowych) - 1 x w roku przed wykonaniem nasadzeń (do 0,5 t na rok),
    - wykonanie nasadzeń - 1 x w roku wiosną na rabatach, donicach wiszących, wieżach kwiatowych, 2 x w roku w donicach betonowych:
    a) 585 szt. pelargonii bluszczolistnej w kwietnikach wiszących (195 donic x 3 szt. kwiatów),
    b) 440 szt. pelargonii bluszczolistnej w wieżach kwiatowych (3 x 80 szt. + 5 x 40 szt.),
    c) 430 szt. ( begonia stalekwitnąca + plektrantus) w donicach betonowych przy ul. Żeromskiego,
    d) 400 szt. (begonia, aksamitka, starzec, żeniszek , gazania ) w donicach betonowych,
    powierzchnia rabat do obsadzenia roślinami jednorocznymi (zgodnie z załącznikiem do umowy) wynosi 545m2 gęstość sadzenia roślin 12 x 12 cm, gatunki: aksamitka rozpierzchła, starzec, żeniszek, begonia stalekwitnąca, koleus, gazania.
    Pelargonia bluszczolistna - 30 cm, plektrantus - 30cm, begonia stalekwitnąca - 10-12 cm, aksamitka - 12-15 cm, żeniszek - 10-12 cm, starzec - 10-14 cm, gazania - 10-12cm, koleus -10-14cm (wielkość odnosi się do roślin bez doniczek).
    Rośliny powinny być rozkrzewione, zdrowe, bez uszkodzeń mechanicznych, bez objawów żerowania szkodników i bez zmian chorobowych, w fazie kwitnienia.
    - na bieżąco uzupełnianie wypadów i skradzionych nasadzeń
    - zastosowanie w czasie sadzenia nawozu wolnodziałającego w donicach, wieżach, (nawóz wolnodziałający Osmocote, zgodnie z zaleceniami producenta oraz informacjami dostępnymi w każdym poradniku ogrodniczym, dawka wynosi 3- 3,5g na dm3)
    - nawożenie rabat 1 x w okresie wegetacji, miesiąc po posadzeniu, Azofoską zgodnie z zaleceniami producenta
    - pielenie nasadzeń 1 x w tygodniu,
    - usuwanie przekwitłych kwiatostanów 2 x w miesiącu,
    - podlewanie w okresie suszy nasadzeń w gruncie 2 x w tygodniu, nasadzeń w donicach i wieżach 3 x w tygodniu,
    - wykonywanie zabiegów ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami w chwili zauważenia pierwszych objawów,
    - likwidacja nasadzeń 1 x w roku jesienią.
    3) Kompleksowa pielęgnacja trawników:
    - wiosenne grabienie połączone z aeracją i wertykulacją 1 x w roku wiosną
    - nawożenie 2 x w roku wiosną i jesienią, - zgodnie z podstawową wiedzą ogrodniczą, pierwsze nawożenie powinno odbyć się na przełomie marca-kwietnia i ma na celu dostarczenie przede wszystkim azotu czyli np. saletra amonowa w dawce 1,5 kg na 100m2, drugie nawożenie na przełomie sierpnia-września specjalnymi nawozami do nawożenia jesiennego zawierającymi mało azotu a głównie potas i fosfor). Powierzchnie trawników zostały podane w załączniku do umowy.
    - koszenie 2 x w maju, 2 x w czerwcu, 2 x w lipcu, 2 x w sierpniu, 2 x we wrześniu, jeżeli zajdzie potrzeba 1 x w październiku. W przypadku stosowania kosiarek bez funkcji zbierania trawy - wygrabienie jej z trawników,
    - podlewanie w okresie suszy 1 x w tygodniu,
    - zwalczanie chwastów 2 x w okresie wegetacji,
    - dosiewanie trawy w miejscach zniszczonych i wydeptanych 1 x w okresie wegetacji, do 20 kg nasion trawy na rok,
    - bieżące jesienne wygrabianie opadłych liści.
    4) Kompleksowa pielęgnacja skupin krzewów ozdobnych:
    - pielenie, spulchnienie ziemi i utworzenie mis 2 x w miesiącu,
    - nawożenie 2 x w okresie wegetacji (wiosną w kwietniu i latem na przełomie czerwca/lipca),
    - podlewanie w okresie suszy 1 x w tygodniu,
    - formowanie żywopłotów 3 x w roku, (kwiecień, maj, czerwiec, sierpień)
    - cięcia odmładzające i formujące 1 x w roku w terminie zależnym od grupy do której należą poszczególne krzewy,
    - cięcia sanitarne w miarę potrzeb 1 x w miesiącu,
    - usuwanie przekwitłych kwiatostanów 2 x w miesiącu,
    - wykonywanie zabiegów ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami w chwili zauważenia pierwszych objawów,
    - przesadzanie we wskazane miejsce 1 x w roku, przesadzanie do 50 szt. na rok.
    5) Pielęgnacja zieleni wysokiej:
    - usuwanie odrostów przy drzewach 2 x w roku,
    - pielenie mis wokół młodych drzewek 2 x w okresie wegetacji,
    - podlewanie młodych drzewek w okresie wegetacji 2 x w miesiącu,
    - wykonywanie zabiegów ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami w chwili zauważenia pierwszych objawów.
    6) Utrzymanie ciągów komunikacyjnych:
    a) alejki gruntowe (Park im. Gen. Wł. Sikorskiego, ul. Grunwaldzka, Pl. Armii Krajowej):
    - wyrównanie nawierzchni 3 x w roku,
    - pielenie i grabienie 2 x w miesiącu,
    - odśnieżanie i posypywanie piaskiem sposobem ręcznym (bez użycia soli!) codziennie w okresie zimy.
    b) chodniki i aleje utwardzone oraz schody:
    - zamiatanie 6 x w tygodniu,
    - odchwaszczanie 2 x w miesiącu,
    - odśnieżanie i posypywanie piaskiem (bez użycia soli!) codziennie w okresie zimy,
    - pozimowe oczyszczenie z piasku.
    c) alejki wykonane z drobnego kamienia:
    - oczyszczanie prowadzić ręcznie codziennie,
    - odchwaszczanie 2 x w miesiącu,
    - odśnieżanie i posypywanie piaskiem (bez użycia soli!) codziennie w okresie zimy.
    Utrzymanie zimowe należy ukończyć do godz. 10.00
    7) Bieżące prace porządkowe
    - opróżnianie pojemników na śmieci codziennie do godz. 10, w okresie letnim 2 x dziennie rano i po południu, (odpady - 276,17Mg w roku)
    - oczyszczanie koszy ulicznych z zanieczyszczeń (nalepek, napisów do 20 szt. na rok) oraz ich umycie pod ciśnieniem czyszczącym środkiem chemicznym także w środku 1 x w tygodniu, w okresie letnim 2 x w tygodniu, dezynfekcja wszystkich koszy tj. - 201 szt., usytuowanie koszy: PL. Jana Pawła II, ul. Krakowska, Pl. PCK, Pl. Unii Europejskiej, tereny przy J. Magistrackim, ul. Sienkiewicza 12, ul. Grunwaldzka, Park im. Wł.Sikorskiego, Park im. Lotników Polskich, ul. Armii Krajowej, ul. Warszawska, Pl. Wyzwolenia.
    - oczyszczanie ławek parkowych z zanieczyszczeń (nalepek, napisów do 20 szt. na rok) oraz ich umycie pod ciśnieniem czyszczącym środkiem chemicznym 1 x w tygodniu. Usytuowanie ławek ( 274 szt.): PL. Jana Pawła II, ul. Krakowska, Pl. PCK, Pl. Unii Europejskiej, tereny przy J. Magistrackim, ul. Sienkiewicza 12, ul. Grunwaldzka, Park im. Wł. Sikorskiego, Park im. Lotników Polskich, ul. Armii Krajowej, ul. Warszawska, Pl. Wyzwolenia.
    - powierzchniowe oczyszczanie terenu z zanieczyszczeń codziennie, powierzchnia terenu tak jak w załączniku do umowy, prace należy ukończyć do godz. 7.00,
    - utrzymywanie porządku w czasie trwania imprez organizowanych na terenach objętych umową oraz w ich pobliżu. Również w dni wolne od pracy. Imprezy odbywają się od ostatniego weekendu czerwca do ostatniego weekendu sierpnia oraz dodatkowo 4 dowolne imprezy w innych terminach. Tereny w pobliżu - są to tereny przy Pl. Unii Europejskiej, Banku PKO BP, tereny przy J. Magistrackim, Pl. PCK
    - chemiczne usuwanie plam olejowych itp. z ciągów komunikacyjnych, środkiem chemicznym do usuwania tłustych plam każdym dostępnym na rynku, który nie uszkadza nawierzchni, zgodnie z zaleceniami producenta. Powierzchnia do 100m2 na rok.
    - likwidacja innych zanieczyszczeń w ciągu 4 godzin od zgłoszenia,
    - likwidacja dzikich wysypisk śmieci z terenów objętych umową, np. starego sprzętu AGD, padłych zwierząt, gałęzi i konarów po wichurach itp. W ilości do 5m3 na rok,
    - usuwanie zanieczyszczeń z lustra wód zlokalizowanych na terenach objętych utrzymaniem codziennie,
    - utrzymanie skarp wokół J. Magistrackiego. Skarpy wokół Jez. Magistrackiego utrzymuje się w taki sposób jak trawniki, z wyłączeniem czynności nawożenia.
    8) Utrzymanie fontann:
    - oczyszczanie z zanieczyszczeń - codziennie,
    - wymiana wody 2 x w miesiącu (w 1 i 3 tygodniu miesiąca lub odpowiednio w 2 i 4), wymiana wody w fontannach jednorazowo - 77,06m3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia częstotliwości wymiany wody, a mianowicie 4 dodatkowe wymiany wody (tj. 4 x 77,06m3 =308,24m3)
    - oczyszczanie dna i boków basenu fontanny z glonów, kamienia 2 x w miesiącu,
    - kontrola sprawności instalacji wodnej 1 x w miesiącu, jeśli zarządca nie posiada odpowiedniej osoby, winien czynność kontroli instalacji wodnej zlecić uprawnionemu podmiotowi.
    - montaż urządzeń wiosną (koniec kwietnia) i demontaż (wrzesień-październik)
    - przechowywanie urządzeń w okresie zimy.
    9) Utrzymanie w należytym stanie technicznym obiektów zlokalizowanych na terenach objętych umową, a mianowicie:
    - naprawa systemu wodotrysków i oświetlenia,
    - uzupełnianie brakujących, wymiana uszkodzonych i zniszczonych desek w ławkach i koszach na śmieci w miarę potrzeb 1 x w miesiącu, do uzupełnienia bądź wymiany do 20 szt. desek w ławkach i do 20 szt. desek w koszach w roku.
    - naprawa uszkodzonych i uzupełnianie skradzionych wkładów do koszy na śmieci w miarę potrzeb 1x w miesiącu, do uzupełnienia do 30 szt. wkładów na rok.
    - utrzymywanie słupków zlokalizowanych przy Warszawskiej w pozycji pionowej do powierzchni zieleńca. Słupki głównie są przechylane przez parkujące auta na pograniczu zieleńca i zatoki parkingowej przy drodze dojazdowej do Jez. Magistrackiego od strony ul. Ratuszowej. Należy poprawiać ich zamocowanie i utrzymywać w pionie. Zapis dotyczy słupków na całej powierzchni terenu.
    4. Zakres prac nie wchodzących w zakres ryczałtu, rozliczany cenami jednostkowymi, obejmuje:
    1) budowę 1 m² trawnika,
    2) malowanie jednej ławki
    a) drewnianej z elementami żeliwnymi
    b) drewnianej z elementami betonowymi
    3) malowanie kosza na śmieci
    a) drewnianego z elementami żeliwnymi
    b) drewnianego z elementami betonowymi.
    4) malowanie 1 szt. daszka
    5) malowanie 1mb poręczy
    6) stawkę roboczogodziny na roboty nie objęte specyfikacją, do celów kosztorysowych z uwzględnieniem kosztów ogólnych, kosztów zakupu materiałów i zysku, np. w przypadku zlecenia nasadzenia krzewów ozdobnych będzie to: zakup krzewów, żyznego podłoża. Sadzonki powinny być: pojemnikowane, szkółkowane, równomiernie rozkrzewione i rozgałęzione, z minimum 3 prowadnikami, z zachowaniem charakterystycznego dla gatunku i odmiany pokroju. Zdrowe, bez uszkodzeń mechanicznych.
    7) bieżące utrzymanie i konserwacja 1 m² urządzonego terenu zieleni - zakres prac do realizacji taki jak w pkt. 3, wchodzących w zakres wynagrodzenia ryczałtowego.
    8) dodatkowe koszenie 100m2 trawnika
    Za realizację przedmiotu zamówienia, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe za cały okres realizacji zmówienia, płatne w zróżnicowanych kwotowo ratach miesięcznych, za faktycznie zrealizowane w danym miesiącu prace, wg zestawienia stanowiącego załącznik Nr 6 do SIWZ.
  16. Utrzymanie czystości ulic oraz chodników w ciągu ulic powiatowych na terenie powiatu mrągowskiego
    Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg, Mrągowo
    Przedmiotem zamówienia Utrzymanie czystości ulic oraz chodników w ciągu ulic powiatowych na terenie powiatu mrągowskiego, z podziałem na dwa zadania.
    Zadanie nr 1: utrzymanie czystości jezdni ulic powiatowych oraz sprzątanie chodników i utrzymanie zieleni na terenie miasta Mrągowa:
    Zadanie nr 2: utrzymanie czystości jezdni ulic powiatowych na terenie miasta Mikołajki
  17. Utrzymanie i zarządzanie cmentarzami komunalnymi położonymi na terenie miasta Mrągowo
    Zamawiający: Gmina Miasto Mrągowo, Mrągowo
    Utrzymanie i zarządzanie cmentarzami komunalnymi położonymi w Mrągowie:
    1. przy ul. Brzozowej 3 o powierzchni 412 m², zamknięty
    2. przy ul. Brzozowej 5 o powierzchni 19 857 m², zamknięty, wpisany do rejestru zabytków
    3. przy ul. Brzozowej 6 o powierzchni 15 260 m², zamknięty, wpisany do rejestru zabytków
    4. przy ul. Młodkowskiego o powierzchni 57 580 m²
    1. Sprawowanie funkcji zarządcy cmentarza polegające na:
    a) wyznaczanie miejsc grzebalnych pod poszczególne rodzaje grobów a także innych miejsc stosownie do planu zagospodarowania cmentarza oraz przepisów wykonawczych do ustawy z dnia 31 stycznia 1959r., o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 2000r. Nr 23, poz. 295) z późn. zmianami), a w szczególności:
    - Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 1.08.2001r., w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji grobów (Dz. U. z 2001r., Nr 90, poz. 1013 ze zmianami).
    - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7.12.2001r., w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (DZ. U. z 2001r., Nr 153, poz. 1783).
    - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 7.03.2008r., w sprawie wymagań, jakie muszą spełniać cmentarze, groby, i inne miejsca pochówku zwłok i szczątków (Dz. U. Nr 48, poz. 284).
    b) prowadzeniu nadzoru nad wykonywaniem przez inne podmioty gospodarcze usług pogrzebowych, cmentarnych i innych. Przestrzegania aby teren cmentarza nie tracił powagi miejsca kultu zmarłych.
    c) prowadzeniu dokumentacji cmentarnej w formie elektronicznej i pisemnej (ksiąg wieczystych osób pochowanych na cmentarzu, księgi grobów, alfabetycznego spisu osób pochowanych na cmentarzu w układzie rocznikowym, rejestru kart zgonu, rejestru miejsc zarezerwowanych).
    d) pobieraniu stosownych opłat za korzystanie z cmentarza komunalnego, zgodnych z cennikiem ustalonym przez Zamawiającego i przekazywaniu tych opłat na rzecz Zamawiającego.
    e) wykonywaniu innych czynności nie wymienionych w umowie, a ciążących na Zarządcy, wynikających z obowiązujących przepisów.
    f) ubezpieczenie (na cały okres trwania umowy) na własny koszt terenu cmentarza wraz z obiektami na nich znajdującymi się od następstw zdarzeń losowych oraz odpowiedzialności cywilnej w zakładzie ubezpieczeń zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i przedłożenie kserokopii dokumentów ubezpieczenia.
    2. Całoroczne utrzymanie cmentarzy polegające na wykonywaniu niżej wymienionych robót:
    1) pielęgnacji trawników tj.
    a) nawożeniu - 2 x w roku ( wiosną i latem)- 2 930m2,
    b) koszeniu wraz z zagrabieniem skoszonej trawy - w kwietniu 1 x , w maju 3 x, w czerwcu 3 x, w lipcu 2 x, sierpniu 2 x, wrześniu 2 x, październiku 1 x. - 29990,60 m2,
    c) podlewaniu - w okresie suszy - co dwa tygodnie,
    d) pieleniu - w okresie od wiosny do jesieni co 2 tygodnie,
    e) dosiewaniu traw w miejscach wydeptanych - 1 x w okresie wegetacji,
    f) wygrabianiu liści - na bieżąco w okresie jesiennym,
    2) pielęgnacji nasadzeń krzewów ozdobnych, żywopłotów i drzew tj.,
    a) pieleniu - w okresie od wiosny do jesieni co 2 tygodnie,
    b) nawożeniu - 2 x w roku ( wiosną i latem),
    c) cięciu formującym - 2 x w roku ( wiosną i latem),
    d) podlewaniu - w okresie suszy - 1 x w tygodniu,
    e) usuwaniu odrostów - 2 x w roku (wiosną i latem),
    f) usuwanie samosiewów drzew i krzewów do 10 lat - 2 x w roku ( wiosną i latem).
    3) utrzymaniu obiektu wraz z terenami przyległymi w czystości i porządku poprzez:
    a) zamiatanie ciągów komunikacyjnych o powierzchni 6 578,19 m2 - 2 x w tygodniu,
    b) odchwaszczanie ciągów komunikacyjnych - co dwa tygodnie,
    c) codziennym oczyszczaniu terenów z zanieczyszczeń,
    d) wyposażenie cmentarzy w niezbędną liczbę kontenerów na odpady oraz bieżące ich opróżnianie i postępowanie z odpadami zgodnie z obowiązującym stanem prawnym ( art. 3 ust. 3 pkt 22 i art. 5 ustawy o odpadach z dnia 27.04.2001r., Dz. U. z 2007r., Nr 39, poz. 251).
    e) usuwaniu roślinności dziko rosnącej między grobami i z terenów przyległych do cmentarzy - 2 x w miesiącu,
    f) bieżące prowadzenie zimowego utrzymania (odśnieżanie i posypywanie piaskiem oraz likwidacja gołoledzi) ciągów komunikacyjnych (gruntowych i utwardzonych) i parkingów o łącznej powierzchni 11 143,49 m2,
    g) Wykonawca nie może używać soli oraz sprzętu ciężkiego,
    h) codziennym sprzątaniu pomieszczeń domu przedpogrzebowego i toalet,
    i) usuwaniu tzw. dzikich wysypisk odpadów z terenu cmentarza i terenów przyległych do cmentarzy - 3 x w roku,
    j) utrzymaniu porządku na kwaterze mogił poległych milicjantów zlokalizowanej na cmentarzu przy ul. Brzozowej 6 oraz mogiły żołnierza armii niemieckiej z okresu I Wojny Światowej zlokalizowanej na cmentarzu przy ul. Brzozowej 5.
    4) utrzymaniu w należytym stanie technicznym obiektów zlokalizowanych na cmentarzach i całej infrastruktury, a mianowicie:
    - wykonywanie bieżących remontów i napraw w domu przedpogrzebowym między innymi: usuwanie śniegu z dachu, naprawa dachu, likwidacja zacieków (w roku 2009 wystąpił przeciek dachu), utrzymanie w czystości pomieszczeń domu przedpogrzebowego, odnowienie ścian raz w roku,
    - wykonywanie bieżących napraw i usuwanie awarii w sanitariatach, sieci wodno- kanalizacyjnej,
    - wykonywanie bieżących napraw ciągów komunikacyjnych (uzupełnianie brakujących płytek, likwidacja nierówności),
    - wykonywanie bieżących napraw i utrzymanie drożności przepustów, cieków odprowadzających wody opadowe,
    - bieżące usuwanie skutków dewastacji, odnowienie raz w roku ławek, koszy na śmieci, krzyży (ustawione na cmentarzu przy ul. Młodkowskiego i Brzozowej 6) itp.,
    - dla potrzeb realizacji poszczególnych zadań Wykonawca zapewni własnym staraniem i na własny koszt materiały i narzędzia niezbędne do realizacji umowy, transport oraz utylizację odpadów,
    - wykonywanie zgodnie z obowiązującymi przepisami przeglądów technicznych obiektów budowlanych i instalacji, prowadzenie książki obiektu oraz wykonywanie pomiarów instalacji elektrycznej zgodnie z przepisami art.61-65 ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.).
    5) ponoszeniu kosztów zużycia energii elektrycznej, dostaw wody, wywozu nieczystości stałych i płynnych.
    6) zabezpieczeniu obiektów wraz z nagrobkami przed uszkodzeniem i zniszczeniem przez osoby trzecie (nadzorowanie zamykania i otwierania bram).
    7) udostępnianie sanitariatów ( przy domu przedpogrzebowym) w godz. 7ºº - 19ºº w okresie od maja do września, a poza tym okresem w zależności od warunków atmosferycznych ale nie krócej niż w godzinach 7ºº- 15ºº.
  18. Wykonywanie usługi wywozu nieczystości stałych i ich utylizacji z pojemników podstawionych w siedzibach n/w jednostek terenowych Oddziału ZUS w Olsztynie: I/ZUS w Lidzbarku Warmińskim oraz w Biurze Terenowym ZUS w Mrągowie.
    Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie, Olsztyn
    Przedmiotem zamówienia jest: wykonywanie usługi wywozu nieczystości stałych i ich utylizacji z pojemników podstawionych w siedzibach n/w jednostek terenowych Oddziału ZUS w Olsztynie: I/ZUS w Lidzbarku Warmińskim oraz w Biurze Terenowym ZUS w Mrągowie.
  19. Zimowe utrzymanie jezdni, ulic na terenie miasta Mrągowo w sezonie 2010-2012
    Zamawiający: Gmina Miasto Mrągowo, Mrągowo
    Zakres rzeczowy zamówienia:
    1. Pełnienie dyżurów przez pracowników obsługujących Akcję-Zima także poza normatywnym czasem pracy w dni wolne od pracy oraz w niedziele i święta, w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym:
    a) ilość pracowników do obsługi sprzętu na dyżur ustala dyspozytor prowadzący Akcję-Zima, w zależności od warunków atmosferycznych w uzgodnieniu z Zamawiającym,
    b) dyspozytor w zależności od potrzeb kieruje odpowiedni sprzęt do pracy przy zimowym utrzymaniu dróg i ulic.
    2. Usuwanie skutków gołoledzi.
    3. Zwalczanie ślizgawicy.
    4. Wywożenie śniegu i lodu z ulic, skrzyżowań lub innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego
    5. Kolejność wykonywania zleconych prac określa załącznik nr 2 do projektu umowy.
    6. Ilość robót i lokalizacja określona w załączniku nr 1 do projektu umowy może w czasie trwania umowy ulegać zwiększeniu lub zmniejszeniu z powodu budowy nowych odcinków ulic, przejęcia ulic od innych zarządców, przekazania ulic innym zarządcom (w tym przejęcie lub przekazanie zarządzania drogami w ramach porozumienia).
  20. Świadczenie usług 6-krotnego sprzątania nawierzchni jezdni odcinków miejskich zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich RDW w Kętrzynie, z wywiezieniem nieczystości z podziałem na części (12)
    Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich, Olsztyn
    Świadczenie usług 6-krotnego sprzątania nawierzchni jezdni odcinków miejskich zlokalizowanych
    w ciągach dróg wojewódzkich RDW w Kętrzynie, z wywiezieniem nieczystości z podziałem na części (12):
    Część nr 1 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Kętrzyn o łącznej długości 9 611 m,
    Część nr 2 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Bisztynek o łącznej długości 1 445 m,
    Część nr 3 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Mikołajki o łącznej długości 1 160 m,
    Część nr 4 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Mrągowo o łącznej długości 3 689 m,
    Część nr 5 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Biskupiec o łącznej długości 1 681 m,
    Część nr 6 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Bartoszyce o łącznej długości 3 544 m,
    Część nr 7 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Jeziorany o łącznej długości 3 985 m,
    Część nr 8 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Dobre Miasto o łącznej długości 734 m,
    Część nr 9 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Lidzbark Warmiński o łącznej długości 1 722m,
    Część nr 10 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Węgorzewo o łącznej długości 1 821m,
    Część nr 11 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Korsze o łącznej długości 2 424m,
    Część nr 12 - Sprzątanie odcinków miejskich miasta Reszel o łącznej długości 3 511m.
  21. Opróżnianie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów typu dzwon oraz kontenerów siatkowych ustawionych na terenie Związku Gmin Czyste Mazury
    Zamawiający: Związek Gmin "Czyste Mazury", Mrągowo
  22. Wywóz nieczystości stałych z posesji nieruchomości zarządzanych przez TBS Karo Sp. z o.o. w Mrągowie
    Zamawiający: Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Karo" Sp. z o.o., Mrągowo
  23. Wykonanie usługi wywozu nieczystości stałych i ich utylizacji z pojemników podstawionych w siedzibach n/w jednostek terenowych Oddziału ZUS w Olsztynie: I/ZUS w Kętrzynie, I/ZUS w Lidzbarku Warmińskim, I/ZUS w Ełku oraz BT/ZUS w Mrągowie w 2010 roku.
    Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie, Olsztyn
  24. Usługa dzierżawy pojemników na odpady komunalne niesegregowane i segregowane, załadunek, dowóz do miejsca składowania i utylizację odpadów komunalnych niesegregowanych i segregowanych - papier, szkło, tworzywa sztuczne oraz zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia z rejonu RZI Olsztyn z podziałem na III części. Postępowanie nr 6/U/6/PN/09
    Zamawiający: Rejonowy Zarząd Infrastruktury, Olsztyn